ASV turpina cīņu pret patvaļīgajām bankām

2010. gada 22. aprīlis plkst. 18:01
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Nedrīkst atļaut darboties tādām bankām, kuras uzņemas pārāk daudz riska, ceturtdien paziņojis ASV finanšu ministrs Timotijs Geitners (Timothy Geithner), turpinot ASV valdības iesākto retoriku pret tā saucamajām «pārāk lielas, lai kristu» (too big to fail) kompānijām.

«Mēs uzskatām, ka vajag ierobežot to, cik lielas bankas var kļūt un cik daudz risku tās var uzņemties. Tomēr, ja nākotnē bankas atkal nokļūs uz «klints radzes», tad mums vajag būt drošiem, ka mēs varam ļaut pārstāt tām eksistēt bez ASV nodokļu maksātāju iesaistīšanas. Bankām būtu pašām jāatbild par savām kļūdām. Jaunajai finanšu sistēmai nevajadzētu pieļaut tādu situāciju, kad baņķieri uzņemas riskus rēķinoties, ka tos tāpat izglābs valdība,» stāsta pats T. Geitners.

Jāpiebilst, ka pirms tam ASV prezidents Baraks Obama izteicies, ka ASV ir nolemta atkārtotai krīzei, ja netiks īstenotas reformas finanšu tirgos un brīvais tirgus neesot aizbildinājums neierobežotām korporatīvām vēlmēm.

ASV finanšu ministrs arī pauda optimismu par pašreizējo ASV ekonomikas atveseļošanos. «ekonomika pašreiz patiešām paliek spēcīgāka. Privātās investīcijas aug, cilvēki tērē vairāk, eksports pieaug. Tā ir laba zīme,» tā T. Geitners.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām