ASV varētu aizliegt Samsung viedtālruņu tirdzniecību

2013. gada 12. augusts plkst. 15:35
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV Starptautiskā Tirdzniecības komisija noteikusi tirdzniecības un importa liegumu atsevišķām Dienvidkorejas kompānijas Samsung ražotajām mobilajām ierīcēm saistībā ar Apple patentu pārkāpumiem.

Kompānija Samsung jau pavēstījusi, ka tās ražoto ierīču pieejamību ASV komisijas spriedums neietekmēs, jo esot veiktas nepieciešamās izmaiņas, lai nepārkāptu Apple patentus.

Tikmēr Wall Street Journal aptaujātie analītiķi norāda, ka komisijas spriedums varētu samazināt Samsung tirgus daļu ASV. Samsung zaudējot pievilcību investoru acīs, kuri nobažījušies par Galaxy S4 salīdzinoši zemajiem pārdošanas rādītājiem, norāda eksperti. «Nav skaidrs, vai Samsung spēs izmainīt savas ierīces, lai nepārkāptu Apple patentus, vienlaikus saglabājot to pievilcību,» Florian Mueller Consulting analītiķa Floriana Milera sacīto citē Wall Street Journal.

ASV Starptautiskās Tirdzniecības komisijas lēmums par Samsung ierīču tirdzniecības aizliegumu rada spiedienu arī uz prezidenta Baraka Obamas administrāciju.

Jūnijā komisija secināja, ka Apple pārkāpj konkurējošās kompānijas Samsung patentētas tehnoloģijas. Komisijas lēmums nozīmēja, ka iPhone un iPad tirdzniecība ASV varētu tikt aizliegta. Tomēr B. Obamas, kuram ir tiesības atcelt ITC lēmumus, administrācija paziņoja, ka Apple ierīču tirdzniecības aizliegums negatīvi ietekmētu konkurenci, un šis lēmums tika atcelts. Komisijas lēmumi līdz šim nebija atcelti pēdējo 25 gadu laikā.

Sagaidāms, ka līdzīgu ASV prezidenta administrācijas lēmumu centīsies panākt Samsung, norādot uz to, ka pretējā gadījumā samazināsies konkurence. ASV prezidenta administrācijai lēmums jāpieņem 60 dienu laikā. 

Apple uzskata, ka Samsung ir pārkāpis tās patentus, kas saistīti ar mobilo ierīču vizuālo izskatu un lietošanas veidu, bet Dienvidkorejas kompānija apsūdz ASV tehnoloģiju gigantu bezvadu komunikācijas patentu pārkāpumos.

Šā gada otro ceturksni Samsung noslēgusi ar rekordaugstu peļņu, kuras kāpumu veicinājusi sekmīga viedtālruņu tirdzniecība. Laika posmā no šā gada aprīļa līdz jūnijam Samsung strādājusi ar 7,8 triljonu vonu (aptuveni septiņi miljardi ASV dolāri) lielu tīro peļņu, kas salīdzinājumā ar attiecīgu periodu pirms gada bijis pieaugums 50% apmērā. Rekordaugstā Samsung peļņa gan sarūgtinājusi analītiķus, kas to bija prognozējuši astoņu triljonu vonu apmērā.

Dalies ar šo rakstu