ASV vēstniece: strādāsim ar jebkuru Latvijas prezidentu

2011. gada 23. maijs plkst. 9:02
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

ASV seko līdzi prezidenta vēlēšanām Latvijā. Tas ir svarīgi, jo Latvijai ir cieš ASV partneris NATO aliansē, ir Eiropas Savienības dalībvalsts un tai ir arī divpusējās attiecības ar ASV cīņā ar dažādām pasaules problēmām, raidījumā 900 sekundes atzīmēja ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

Vēstniece raidījumā uzsvēra: «Mums ir ļoti labas attiecības ar Zatlera kungu darba jautājumos, un viņš ir strādājis gan mūsu abpusējo attiecību padziļināšanas kontekstā, gan arī citos uzdevumos.» Viņa arī piebilda, ka strādās ar jebkuru Latvijas prezidentu.

Runājot par korupciju, Dž. Gārbere norāda, ka tā ir problēma, ar kuru saskaras visas valstis. Šādos gadījumos esot svarīgi sekot likuma burtam, un ir nepieciešams pieņemt nosodošus lēmumus pret tiem, kas izdarījuši noziegumus.

ASV vēstniecība cieši seko līdzi Latvijas centieniem apkarot korupciju un darbam drošības struktūrās. Attiecībā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) Dž.Gārbere norāda, ka premjers Valdis Dombrovskis īsteno aktīvu programmu cīņā pret korupciju. ASV atbalsta šos centienus un cieši strādā ar KNAB.

«Es saprotu, ka patlaban tur ir daudz pretrunu starp vadību un darbiniekiem, bet ir arī procesi, kas ir vērsti uz KNAB darbu izvērtēšanu. Ir svarīgi nodrošināt, ka ir šāda spēcīga institūcija, kas cīnās pret korupciju. Tas uzlabo investīciju klimatu Latvijā,» skaidro Dž.Gārbere.

Viņa arī piebilst, ka Latvijai ir lielas ekonomiskās grūtības, bet tā pamazām, ar lielām sāpēm atkopusies no krīzes un pakāpeniski atjauno izaugsmi, bet nepieciešams piesaistīt investīcijas, jo investori jau meklē vidi, kas ir pietiekami likumīga, caurspīdīga un saprotama.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām