AT noraida LIAA prasību divu miljonu eiro apmērā pret Aerodium īpašniekiem

2018. gada 12. novembris plkst. 16:43
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Augstākās tiesas Civillietu departaments 17.oktobrī atstāja spēkā Vidzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīta LIAA prasība nepilnu divu miljonu eiro apmērā pret SIA Gaisa sporta sertifikācijas centrs (GSSC) bijušo valdes locekli Ivaru Beitānu, kā arī Reini Rūtentālu un Kārli Marku.

LIAA prasības pamatā bija apstākļi, ka 2006.gada 20.decembrī starp LIAA un GSSC tika noslēgts līgums par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu.

Tā kā projekta īstenošana tika atzīta par atbilstošu, LIAA izmaksāja atbildētājai atbalsta finansējumu 1 346 386 latu apmērā, no kura vairāk nekā puse bija Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums, bet pārējais Latvijas finansējums.

Tomēr vēlāk, 2011.gadā LIAA pieņēma lēmumu par finansējuma atmaksāšanu, pamatojoties uz to, GSSC nav sasniedzis plānotos rezultātus saimnieciskajā darbībā. Līdz ar to LIAA ieskatā īstenotajā projektā tika veiktas būtiskas izmaiņas un bija pārkāpti atbalsta sniegšanas nosacījumi.

2012.gadā LIAA vērsās ar prasību tiesā pret GSCC bijušajiem valdes locekļiem Ivaru Beitānu, Reini Rūtentālu un Kārli Marku par 1 346 386 latu (1 916 836,56 EUR) solidāru piedziņu. Gan pirmās, gan otrās instances tiesas LIAA prasību pilnībā noraidīja. Pēc vairāku gadu tiesāšanās š.g. 17.oktobrī AT Civillietu departaments noraidīja LIAA lūgumu ierosināt kasācijas tiesvedību, tādējādi AT Civillietu departaments atstāja spēkā Vidzemes apgabaltiesas spriedumu, ar kuru noraidīta LIAA prasība.

Aerodium ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar vertikālo vēja tuneļu ražošanu izklaides industrijai, šovbiznesam un militārajiem klientiem. Uzņēmuma radītās tehnoloģijas ir izmantotas vairāk kā 40 pasaules valstīs, tai skaitā ASV, Kanādā, Ķīnā, Argentīnā, Spānijā, Itālijā, Indonēzijā, Marokā, Apvienoto Arābu Emirātos, Lielbritānijā, Francijā un citur. Aerodium klientu vidū ir tādi pasaules zīmoli kā Disneyland, Warner Brothers, Red Bull, Mercedes Benz, Guinness World Records, un slaveni aktieri, kā Toms Krūzs un Džekijs Čans un citi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds