AT&T paziņo par Time Warner pirkšanas darījumu 108,7 miljardu ASV dolāru vērtībā 

ASV telekomunikāciju gigants AT&T sestdienas vakarā paziņoja, ka nopirks izklaides industrijas kompāniju Time Warner, noslēdzot darījumu 108,7 miljardu ASV dolāru vērtībā.

LETA, 2016. gada 23. oktobris plkst. 12:20

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Saskaņā ar AT&T paziņojumu vienas Time Warner akcijas cena ir novērtēta ar 107,50 dolāriem, bet visa uzņēmuma kopējā cena būs 85,4 miljardi dolāru. Ieskaitot Time Warner parādu, darījuma summa sasniegs 108,7 miljardus dolāru.
AT&T vadītājs Rendals Stīvensons raksturoja Time Warner iegādes darījumu kā "divu kompāniju, kas stipruma ziņā papildina viena otru, perfektu laulību. Viņš sacīja, ka šim darījumam vienbalsīgi piekritušas abu kompāniju direktoru padomes.

Dažas stundas pirms tam par šādu darījumu ziņoja ASV mediji, ar atsaukšanos uz informētām personām vēstot, ka AT&T nopirks izklaides industrijas kompāniju "Time Warner" par vairāk nekā 80 miljardiem ASV dolāru un ar šo darījumu AT&T kļūs no telekomunikāciju kompānijas par mediju gigantu.

AT&T ir otrs lielākais radiosakaru nodrošinātājs ASV un trešais lielākais kabeļtelevīzijas sakaru nodrošinātājs šajā valstī.
Kompānijai Time Warner pieder kabeļtelevīzijas kanāli CNN, TNT un TBS, televīzijas producentu grupa HBO un studija Warner Brothers.

Abu mediju milžu apvienošanos, kuru kopējā tirgus vērtība pārsniedz 300 miljardus dolāru, noteikti rūpīgi izvērtēs pretmonopolu regulatori, ņemot vērā tās potenciālo ietekmi uz mediju jomu.

Laikraksts The Wall Street Journal piektdien ziņoja, ka kompānija Apple pirms vairākiem mēnešiem vērsusies pie Time Warner par iespējamu darījumu, bet šajās sarunās netika panākts progress.

AT&T ienākumi pērn bija 147 miljardi dolāru, bet "Time Warner" ir ziņojusi par 28 miljardu dolāru lieliem ienākumiem.
AT&T īsteno agresīvas paplašināšanās politiku un pērn samaksāja gandrīz 50 miljardus dolāru par satelīttelevīzijas sakaru nodrošinātāju DirectTV.

Republikāņu Baltā nama kandidāts Donalds Tramps sestdien paziņoja, ka viņš kā prezidents būtu pret AT&T un "Time Warner" apvienošanās darījumu, jo tas nozīmētu pārāk lielas varas koncentrēšanos pārāk maza skaita cilvēku rokās. 

Dalies ar šo rakstu!