Atbalstīti grozījumi atlaižu piešķiršanai jaunajiem avioreisiem

2007. gada 12. novembris plkst. 14:35
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Šodien, 12. novembrī, Ministru kabineta komitejā atbalstīta Satiksmes ministrijas iniciatīva piešķirt 40 % atlaides aviopārvadātājiem jaunajos maršrutos, liecina ministrijas sniegtā informācija medijiem.

Valdība pauda atbalstu Satiksmes ministrijas iniciatīvai jau šā gada augustā, taču, veicot redakcionālus saskaņojumus ar Finanšu un Ekonomikas ministriju, kā arī attiecīgi precizēto noteikumu projektu saskaņojot ar Tieslietu ministriju, radās nepieciešamība grozījumus Ministru kabineta 2006.gada 5.decembra noteikumos Nr.991 Kārtība, kādā nosakāma maksa par aeronavigācijas un valsts akciju sabiedrības Starptautiskā lidosta Rīga pakalpojumiem, un maksas sadales kārtība valdībā izskatīt atkārtoti.

Noteikumu projekts paredz, ka jebkurš pārvadātājs, atklājot un veicot regulārus lidojumus tādā maršrutā uz lidostu Rīga un no tās, kurā lidojumu atklāšanas laikā regulāri lidojumi netiek veikti, pirmos divus gadus saņem 40% atlaidi maksai par Latvijas Gaisa satiksmes un lidostas Rīga sniegtajiem pakalpojumiem. Lidojuma maršrutam, par ko pārvadātājs saņem minēto atlaidi, jābūt ilgtermiņā rentablam.

„Grozījumi sekmēs jaunu aviokompāniju piesaistīšanu lidostai Rīga. Tas ir veiksmīgs risinājums, lai jaunās aviokompānijas pirmajos darbības gados spētu nostiprināties un atklāt jaunus maršrutus. Ieguvēji būs gan lidosta, gan Latvijas iedzīvotāji, jo tas radīs plašākas iespējas nokļūt jaunos ceļojumu galamērķos, gan arī valsts, jo attīstīties tūrisms,” iniciatīvu piešķirt atlaides pamato satiksmes ministrs Ainārs Šlesers.

Noteikumu projektā ir precizēta regulāro lidojumu definīcija, nosakot, ka lidojumu intensitāte ir vismaz reizi nedēļā. Tāpat iekļauts punkts, ka pārvadātājs atmaksā saņemtās atlaides, ja divu gadu laikā no regulāru lidojumu uzsākšanas tie tiek pārtraukti.

Atlaides attiecīgajam gaisa pārvadātājam lidosta Rīga un valsts akciju sabiedrība Latvijas gaisa satiksme pārskata katra gada beigās par iepriekšējo gadu. Tās par iepriekšējo gadu nepārskata, ja ir pārkāpti atlaižu saņemšanas nosacījumi vai pārvadātājs ir pārtraucis veikt regulāros lidojumus.

Lai noteikumu projekts stātos spēkā, tas vēl ir jāizskata Ministru kabineta sēdē.

 

 

Dalies ar šo rakstu