Atceļ zemes dāvinājumu bijušajai Rīgas cirka māksliniecei Žildei

2011. gada 15. februāris plkst. 17:46
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Augstākās tiesa atzinusi par spēkā neesošu dāvinājuma līgumu, ar kuru apmēram 3,4 tūkst. kvadrātmetru zemes zem cirka ēkas Merķeļa ielā savulaik uzdāvināti bijušajai cirka māksliniecei Dzintrai Žildei, DB pastāstīja tiesas pārstāve Baiba Kataja.

Tiesa lēma, ka ir jāatceļ Rīgas pilsētas zemes komisijas 1998.gada 11.jūnija lēmums par īpašuma tiesību atjaunošanu bijušajam īpašniekam Jurim Bīviņam un Vilhelmīnei Mangalei uz nekustamo īpašumu - zemes gabalu 3,8 tūkst. kvadrātmetru platībā Rīgā, Merķeļa ielā 4.

Kā arī AT atzina par spēkā neesošu 1998.gada 20.septembrī starp Juri Bīviņu un Dz.Žildi noslēgto dāvinājuma līgumu par ¾ domājamo daļu zemes Merķeļa ielā 4. Savukārt no Zemesgrāmatas ir jādzēš ieraksts par Dz.Žildes un V.Mangales īpašuma tiesībām uz minēto zemes gabalu.

Pārējā daļā AT prasību noraidīja. Prasību tiesā bija iesniegusi Kultūras ministrija un SIA Rīgas cirks.Spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā 30 dienu laikā, sākot no 2.marta.

B.Kataja arī piebilda, ka prasība noraidīta pārējā daļā, tāpēc, ka šīs prāvas uzdevums esot atjaunot to tiesisko stāvokli, kāds bija līdz zemes komisijas lēmuma pieņemšanai.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi