Atdod jaunību antīkām mēbelēm 

Antīkas mēbeles restaurācija nereti izmaksā pat mazāk, nekā jaunas iegāde.

Uldis Andersons, 28.10.2011
1/15

Foto: Ritvars Skuja

Viens no nedaudzajiem mazajiem Ķīpsalas uzņēmumiem – SIA Mēbeļu restaurācija antīko mēbeļu restaurācijas darbnīca AnruS - šeit darbojas jau 16 gadu. Pēc mēneša AnruS ir jurģi – uzņēmums pārceļas uz citām telpām Kalnciema ielā, jo ēka ar darbnīcas telpām, kas pieder agrākā uzņēmuma dibinātāja ģimenei, tiek pārdota. «Protams, ir žēl aiziet,» neslēpj AnruS valdes loceklis Arnis Kalējs.

«Kad pats sāku te strādāt pirms apmēram 13 gadiem, Ķīpsala bija klaidoņu un narkomānu paradīze. Tagad viss ir attīstījies, un tas, kā bija toreiz un tagad, ir kā melns pret baltu. Ķīpsala kļuvusi par elitāru rajonu, un no vecajiem salas iedzīvotājiem laikam te ir vairs tikai retais,» tā A. Kalējs. Viņš atzīst, ka ar Ķīpsalu un tās cilvēkiem ir ļoti sarasts, tepat Balasta dambī vai katrā mājā var atrast pa kādai darbnīcas restaurētai senai mēbelei, un, ejot pa ielu, meistaru sveicina ne viens vien pretimnācējs. Gadu gaitā mēbeles restaurētas daudziem pazīstamiem cilvēkiem Latvijā, tāpat pie AnruS savas mēbeles atjaunot vedot arī klienti no Francijas, Vācijas, Austrijas, Šveices, arī no Lietuvas. Sens klients restauratoriem ir arī uzņēmējs Māris Gailis, savukārt pēc arhitektes Zaigas Gailes pasūtījuma AnruS meistari restaurējuši vairākas senas mēbeles Rūmenes muižai.

A. Kalējs uzsver, ka mēbeļu restaurācija nav lēts prieks, taču cilvēki nereti šo cenu pārvērtējot. Antīkas mēbeles restaurācija nereti izmaksā pat mazāk, nekā jaunas mēbeles iegāde, turklāt pareizi un profesionāli restaurēta tā kalpos varbūt vēl arī nākamos 100 un vairāk gadus, ko savukārt būtu riskanti apgalvot par vairumu mūsdienu sērijveida mēbelēm. Darbnīca restaurē arī tapsētās mēbeles, piesaistot palīgos pieredzējušu tapsētāju, laba sadarbība iedibināta arī ar pulksteņmeistariem – tā darbnīcā restaurēts vecs un cienījams sienas pulkstenis ne tikai izskatīsies kā jauns, bet arī nevainojami pildīs savu laika skaitītāja funkciju.