Atpūta

Atgriežas pēc 15 gadiem Vācijā

Anda Asere, 24.02.2016

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas uzņēmumi Andrim Eglājam uzticēja biznesa attīstību Vācijā, kad viņš vadīja komunikāciju aģentūru Kalns Berlīnē; tagad viņš pilda Vācijas-Latvijas biznesa tilta funkciju no Rīgas

Pēc 15 studiju un darba gadiem Vācijā Andris ar ģimeni atgriezās Latvijā un šobrīd strādā Vācijas–Baltijas tirdzniecības kamerā. «Jau iepriekš pie manis vērsās daudzi Latvijas uzņēmēji, prasīja padomu eksporta tirgus apgūšanā. Man patīk, ka ar gadiem uzkrātu praktisko pieredzi Vācijā tagad varu palīdzēt Latvijas uzņēmumiem,» viņš saka.

Vaicāts, kuru nozaru uzņēmumiem redz labas iespējas Vācijas tirgū, Andris teic, ka tie ir visi biznesi ar pievienoto vērtību – medicīna, IT, ķīmija u.c. «Ieiet Vācijas tirgū nozīmē spēt izdomāt, kā kaut ko «iebarot» jau paēdušam kaķim – viņiem viss jau ir, viņus neinteresē vēl viens labs produkts. Tāpēc nepārtraukti jāmeklē izcilība savā jomā. Vēl arvien lielākā Latvijas eksporta daļa ir kokmateriāli. Gaidu, kad beidzot tās būs gultas, izsmalcināts papīrs vai dizaina krēsli – daudz gudrāk ir eksportēt produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību.»

Andris uzskata, ka liela daļa ārzemēs dzīvojošo latviešu aktīvi domā un gaida iespēju atgriezties, bet viņus visbiežāk attur praktiskie jautājumi – kā iekārtot bērnu bērnudārzā, kur dzīvot, saglabājot ierasto dzīves standartu, atalgojumu. Visgrūtāk Andrim ir atteikties no Vācijas veselības aprūpes komforta.

Visu rakstu Atgriežas pēc 15 gadiem Vācijā lasiet 24. februāra laikrakstā Dienas Bizness.