Atjaunots - Pēc traģēdijas Ušakovs liek pārbaudīt visus Re&Re būvobjektus; visticamāk, pārbaudīs arī Gaismas pili 

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei šodien sākt ārpuskārtas pārbaudi visos objektos, kurus pašlaik būvē SIA Re&Re, jo tieši šis uzņēmums veica sabrukušā veikala Maxima būvdarbus, informēja Ušakova preses sekretāre Olga Proskurova.

LETA, Lelde Petrāne, 2013. gada 22. novembris plkst. 8:29

Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ieva Luste biznesa portālam db.lv šorīt vēl nevarēja pateikt, kuri ir tie Re&Re būvobjekti, kas tiks pārbaudīti pirmie. Taču tuvākajā laikā viņa solīja par to informēt. Saskaņā ar viņas teikto, visticamāk, tiks pārbaudīts arī tāds liels būvobjekts kā Gaismas pils. Vaicāta, vai ir radušās aizdomas, ka arī citos Re&Re būvobjektos varētu būt kādas nopietnas problēmas, I. Luste uzsvēra, ka ārkārtas pārbaudes ir N. Ušakova rīkojums. 

Rīgas pašvaldības atbildīgie dienesti ir iesaistījušies glābšanas darbos, pašvaldības policija palīdz norobežot nelaimes vietu un nodrošina, lai netiktu traucēts glābēju darbs, kā arī netiktu pieļauti nekādi marodierisma gadījumi,  informēja Rīgas domē.

Rīgas domes pārstāvji norāda, ka telefona numurs, lai saņemt informāciju par cietušajiem, ir 67 375 459.

Uzreiz pēc tam, kad tiks pabeigti glābšanas darbi, būvvaldes speciālisti sāks pārbaudi par cēloņiem, kas izraisīja šo negadījumu.

Rīgas domes priekšsēdētājs ārkārtas situācijas dēļ pārtrauc atvaļinājumu, un rīt plkst.15 Rātsnamā viņš sasaucis pašvaldības dienestu sanāksmi. Pēc tam notiks domes vadības preses brīfings par notikušo nelaimes gadījumu.

N. Ušakovs izsaka dziļu līdzjūtību veikala Maxima avārijā bojāgājušo cilvēku tuviniekiem.

Kā ziņots, būvfirmas Re&Re pārstāvji kopā ar veikala Maxima projekta tehniskajiem uzraugiem, projektētājiem un konstruktoriem patlaban atrodas notikuma vietā, taču jumta iebrukšanas cēloņus vēl nevar komentēt, informēja Re&Re biznesa attīstības un komunikācijas vadītāja Mārīte Straume.

Veikalu projektēja arhitektu birojs Kubs, kurā strādā arhitekti Zane Kalinka, Andris Kalinka un Juris Lauris. Ēkas būvkonstruktors ir SIA HND Grupa.

Jau ziņots, ka šovakar Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, Priedaines ielā 20, iebrucis veikala Maxima jumts. Desmitiem cilvēku nelaimē cietuši un vismaz četri gājuši bojā.

Nekustamo īpašumu investīciju, attīstības un pārvaldības uzņēmumu Homburg grupa un būvuzņēmums Re&Re ēkas pirmo kārtu pabeidza 2011. gada novembrī.

Kompleksa otrās kārtas - 12 stāvu dzīvokļu kompleksa Urbeto ar 131 dzīvokli - celtniecība tika sākta 2013. gada maijā, un to bija plānots pabeigt nākamā gada sākumā.

Informācija arhitektūras portālā A4D liecina, ka projektētās ēkas Priedaines ielā 20 pirmajā stāvā un piebūvē izvietots tirdzniecības centrs, bet, sākot no otrā stāva, bija paredzēti dzīvokļi. Starp pirmajā stāvā izvietotajām tirdzniecības centra noliktavu telpām un otro stāvu bija plānots tehniskais stāvs, kurā savāktas visas komunikācijas, kas apkalpo dzīvojamos stāvus. Veikala jumtu bija iecerēts apzaļumot, tas būtu ekspluatējams un izmantojams dzīvojamās mājas iedzīvotāju atpūtas vajadzībām un bērnu spēļu laukumam. Apzaļumošanas darbi bija sākušie tikai šogad, lai gan veikals darbību uzsāka jau 2011. gadā.

Straume apstiprināja, ka uz jumta pirms vairākām dienām sākti apzaļumošanas darbi. "Tas ir nevis dārzs uz jumta, bet īpašs zaļais jumts, kura apzaļumošanai tiek izmantots speciāls atvieglotais substrāts. Sākām uz jumta vest melnzemes substrātu. Viss notika saskaņā ar projektu un tehniskā uzrauga uzraudzībā - gan veiktie darbi, gan arī uz jumta uzklātā substrāta daudzums," piebilda Straume.

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu un izmeklēšanu par Zolitūdē notikušo negadījumu, sacīja VP sabiedrisko attiecību pārstāvis Toms Sadovskis. Tiek noskaidroti visi aculiecinieki, no kuriem tiek pieņemtas liecības. VP izmeklēšanas vajadzībām sākusi to vietu apskati, kuras apsekot atļāvuši glābēji.

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 08. novembris plkst. 8:10

Latvijā mazumtirdzniecības nozarē jau labu laiku gaisā virmo idejas par konsolidāciju, pa...

2013. gada 22. oktobris plkst. 14:20

Šonakt Talsos pagaidām nenoskaidrotas personas ar automašīnu iebraukušas mazumtirgotāja...

2013. gada 21. oktobris plkst. 15:21

Krievijas tirgum saražotie Lietuvas piena produkti, kas patlaban ar ievērojamu atlaidi tiek...

2013. gada 16. oktobris plkst. 15:24

Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno vairākos Rīgas lielveikalos izveidot klientu apkalpošanas...

2013. gada 20. septembris plkst. 16:01

Pamatojoties uz līguma saistību nepildīšanu, vairākos mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA...

Nepalaid garām

Investējot 80 tūkst. eiro SIA Emil Company Europe Ventspilī izveidojis manikīra putekļu...

Lielu interesi par basketbolu raisījis Eiropas čempionāts, pēc kura Individuālās sagatavošanas...

Jūlija beigās durvis vērs 25 milj. eiro vērtā Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola...

Latvija autoskolu apmācību līmeņa jomā nav pati sliktākā valsts pasaulē, bet arī...

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...