Atkal meklēs jaunus regulatora vadītājus

2011. gada 05. janvāris plkst. 10:14
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Manuprāt, pašlaik uzņemties vadīt regulatoru var tikai cilvēks, kas pats nesaprot, uz ko parakstās».

To laikrakstam  Dienas Bizness, sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētāja amata pienākumu izpildītājs Ivars Zariņš, piebilstot, ka pēc savām pilnvaru termiņa beigām šovasar regulatorā nepaliks, ja situācija nemainīsies.«Ļoti ceru, ka Ekonomikas ministrija spēs atrast jauno regulatora vadītāju pēc iespējas ātrāk, jo es esošajā situācijā neredzu, kā ir iespējams ilgtermiņā nodrošināt regulatora rīcībspēju. Ne velti neviens no regulatora, ieskaitot bijušo priekšsēdētāju, pat nepieteicās konkursam uz vadītāja amatu.

Tam vajadzētu likt aizdomāties, ka kaut kas tomēr nav kārtībā,» sacīja I. Zariņš. Kā liecina Ekonomikas ministrijas sludinājums Latvijas Vēstnesī, ministrija atkārtoti izsludinājusi konkursu uz četrām regulatora padomes locekļu un padomes priekšsēdētāja vietām, jo iepriekšējā konkursā pieteikušies savas kandidatūras dažādu iemeslu dēļ atsauca. DB jau rakstīja, ka pašlaik SPRK padome piecu tās locekļu vietā strādā tikai trīs cilvēku sastāvā- no amata aizgāja SPRK padomes priekšsēdētāja Valentīna Andrējeva, bet vienu padomes locekli atrast nav izdevies jau vairāk nekā pusgadu.

Viens no regulatora nākotnes darbības «riska momentiem» ir iespējamā apvienošana ar Konkurences padomi ar domu, samazināt budžeta izdevumus. I. Zariņš gan norāda, ka tādējādi budžeta izdevumi nevis samazināsies, bet pieaugs, jo no regulēto uzņēmumu nodevām pēc likuma nevarēs tiks finansēta Konkurences padomes darbība. Problēmas speciālistu piesaistē radot arī atalgojums: «Regulators pašlaik kā ar aizlauztu mugurkaulu mēģina funkcionēt. Lielā mērā tā darbību nodrošina esošās padomes iegūtā reputācija un pieredze, kuras jaunai padomei nebūs, un tai būs pilnībā jāpaļaujas uz izpildinstitūciju, kuras kompetence un rīcībspēja būs atkarīga no tā, cik kvalificēti speciālisti būs tajā.

Jau tagad mūsu «izaudzinātie» darbinieki aiziet uz regulējamiem uzņēmumiem, jo tur ir labāks atalgojums. Ja ilgtermiņā to neatrisināsim, tā būs bīstama situācija, galvenokārt, patērētājam,» skaidro I. Zariņš. Ekonomikas ministrs Artis Kampars vairākkārt norādījis, ka ar līdzšinējo regulatora darbu nav apmierināts- SPRK neesot gana «proaktīva un pietiekami detalizēti neanalizē tarifu ekonomisko pamatojumu».
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām