Tirdzniecība un pakalpojumi

Atklāj nelegālu alkoholisko dzērienu ražotni Ogrē

Žanete Hāka, 13.10.2016

Foto: VID

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Šī gada septembra sākumā, pārbaudot kādu noliktavas angāru Ogrē, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas amatpersonas tajā atklāja 16 624 ar etilspirtu pildītas pudeles, lielu daudzumu tukšu stikla pudeļu, Smirnoff vodka etiķetes un rūpniecisku iekārtu pudeļu aizkorķēšanai un etiķešu līmēšanai.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu un pārvietošanu, informē VID.

2.septembrī, pārbaudot informāciju par iespējamām nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm, VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas ieradās kādā noliktavu teritorijā Ogrē, taču aizdomīgajā noliktavā iekļūt nebija iespējams, jo tā bija slēgta un tās iznomātāji nesadarbojās ar VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonām.

Taču tajā pašā dienā, saņemot prokurora akceptētu lēmumu par publiski nepieejamas teritorijas vai telpas apskati VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas, pieaicinot Ogres Pašvaldības policiju, veica tajā muitas pārbaudi un atklāja dažādus priekšmetus un iekārtas, kas liecināja par iespējamu nelegālu alkoholisko dzērienu ražotni.

Pārbaudes laikā angārā tika atrastas kartona kastes ar marķējumu, kas norādīja, ka tajās atrodas olīveļļa. Pārbaudot kartona kastu saturu, atklājās, ka tajās atrodas 16 624 pudeles ar “Smirnoff Vodka” etiķetēm bez akcīzes markām, savukārt pudelēs – šķidrums, kam raksturīga alkohola smarža (kā vēlāk apliecināja ekspertīze, tas bija etilspirtu saturošs šķidrums). Turpinot pārbaudi, tika atrastas vēl 600 tukšas stikla pudeles (ar tilpumu 0,7 litri), viena kartona kaste ar “Smirnoff Vodka” etiķetēm un rūpnieciska iekārta pudeļu aizkorķēšanai un etiķešu līmēšanai.

Par konstatēto pārkāpumu VID Muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2212.panta 3. daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu un pārvietošanu.