Internets

Atklāj Riga TechGirls kustību

Anda Asere, 16.06.2016

Riga TechGirls atklāšanas pasākums

Foto: Riga TechGirls

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Organizācijas Riga TechGirls mērķis ir meiteņu izglītošana, iedvesmošana un palīdzība kontaktu veidošanā, iestājoties par līdzsvarotāku nākotni ar abu dzimumu pārstāvniecību tehnoloģiju biznesā

Riga TechGirls iniciatores ir Froont līdzdibinātāja Anna Andersone un infogr.am līdzdibinātāja Alise Semjonova – viņas bija vienas no pirmajām sievietēm, kuras pirms četriem gadiem sāka darboties tehnoloģiju jaunuzņēmumos, kas pēdējos gados strauji attīstījušies. «Ir vispārzināms fakts, ka tehnoloģiju biznesā sieviešu ir daudz mazāk nekā vīriešu. Mēs gribam to līdzsvarot, jo pieredze rāda, ka ir labāki rezultāti, strādājot kopā. Mēs negribam runāt par to, ka sievietes ir ar kaut ko labākas,» saka A. Andersone. A. Semjonova norāda, ka tehnoloģijas ir nākotne un daudzi amati, kas tagad ir, ar laiku izzudīs. «Vai mēs to gribam vai nē, bet viss virzās tehnoloģiju virzienā. Šobrīd sievietes uz tehnoloģijām īpaši neskatās, tāpēc mums jādara viss iespējamais, lai parādītu, ka sievietēm ir iespēja iesaistīties šajā jomā. Ir svarīgi par to runāt, lai radītu iespējas sievietēm iesaistīties. Tehnoloģijas ir neizbēgama mūsu visu nākotne. Kāpēc gan lai tajā būtu pārstāvēts tikai viens dzimums?» tā viņa. Uzņēmēja arī piebilst, ka tāpat viņas paaudze skolā mācījās lasīt un rēķināt, drīzumā bērni mācīsies programmēt un tā vienkārši ir vēl viena valoda, kurā cilvēki izsakās.

Līdz šim ir notikušas jau astoņas programmēšanas nodarbības un visas vietas uz tām aizpildījās īsā laikā. Nākamā nodarbība būs jau šo sestdien. Programmēšanas pamatu apgūšanas nodarbības domātas tieši meitenēm, kas darīts, lai iedrošinātu viņas pieteikties. «Ja izsludinātu vienkārši programmēšanas nodarbību cilvēkiem bez priekšzināšanām, visdrīzāk pieteiktos maz meiteņu,» spriež A. Andersone.

Vakar notika pirmais publiskais Riga TechGirls pasākums, kur A. Andersone un A. Semjonova dalījās pieredzē un skaļi pastāstīja, ar ko nodarbosies viņu iniciētā organizācija. «Mūsu mērķis ir izglītība, kontaktu veidošanas pasākumi un meiteņu iedvesmošana veidot savus uzņēmumos, rādot piemērus, ka industrijā ir sievietes,» saka A. Andersone. Vakar notikušajā pasākumā apmeklētājas vienojās par darbnīcu un semināru tēmu paplašināšanu, jau rudenī tiks rīkoti pasākumi par Google Analytics pielietošanu un sadarbībā ar Datu skolu – par datiem.

«Startup ir radušies samērā nesen un pirmie tajos iesaistījās puiši, jo, manuprāt, viņi ir drosmīgāki. Pēdējā laikā arī meitenes kļūst drosmīgākas un es saņemu diezgan daudz pieprasījumu dažādiem pētījumiem un bakalaura darbiem gan par startup, gan sievietēm tehnoloģiju biznesā. Meitenes par to interesējas jau augstskolā, kas norāda uz to, ka tas ir kļuvis aktuāli,» saka A. Andersone. A. Semjonova piebilst, ka viena no problēmām ir tā, ka meitenēm trūkst veiksmīgu piemēru sievietēm, kuras šajā biznesā ir īpaši veiksmīgas, jo īpaši Latvijā, turpretī puišiem ir daudz paraugu, kam vēlēties līdzināties.

Vēl viens no kustības mērķiem ir veikt pētījumu, lai noskaidrotu, cik daudz sieviešu darbojas tehnoloģiju jomā Latvijā, jo līdz šim nav skaidrs, kāda ir patiesā situācija. «Mēs lokalizējam globālas problēmas, bet nav skaidrs, kāda ir reālā situācija. Tāpēc esam nolēmušas uzņemties apkopot informāciju par to, cik daudz sievietes studē IT, cik absolvē, cik daudz sieviešu programmētāju ir kompānijās utt.,» saka A. Semjonova. Samērā daudz sieviešu sāk studēt IT, bet reti kura iegūst diplomu, tāpēc īpaši svarīgi ir noskaidrot, kas ir iemesli, kāpēc sievietes uzsāk, bet nepabeidz studijas.

Viena no Riga TechGirls dibinātājām ir arī 4finance front-end programmētāja Alina Karpeļceva. Kopā šobrīd Riga TechGirls darbību nodrošina astoņas meitenes, bet A. Andersone paredz, ka viņu skaits nākotnē noteikti augs.

Komentāri

Pievienot komentāru