Tehnoloģijas

Atklātas Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības IT drošības centra telpas

Dienas Bizness, 15.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa un bruņoto spēku komandiera ģenerālleitnanta Raimonda Graubes dalību šonedēļ atklātas Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības IT drošības centra telpas Zemessardzes štābā Rīgā. Šajās telpās notiks kibersargu apmācība, tehniskie un operacionālie vingrinājumi, tiks analizēti drošības apdraudējumi un radīti risinājumi, informē Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Daina Ozoliņa.

Kiberaizsardzības vienībā pašlaik dien 48 kibersargi un viens profesionālā dienesta karavīrs. «Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas apstiprināto koncepciju, vienībai plānots piesaistīt 20 cilvēkus gadā, bet interese par dalību vienībā pagājušogad bija divreiz lielāka. Lielākā daļa no 48 kibersargiem ir izglītība IT jomā vai viņi ir šīs jomas studenti,» stāsta vienības komandieris kapteinis Gatis Graudiņš.

2014.gadā kibersargi piedalījās jau piecās starptautiskajās mācībās – Locked Shields, Cyber Europe un Cyber Endeavour, NATO lielākajās kiberaizsardzības mācībās Cyber Coalition, kā arī Ziemeļamerikas kibersamitā un mācībās Stampede.

Vienības uzdevumi ir sniegt atbalstu Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai CERT.LV un bruņoto spēku vienībām drošības incidentu risināšanā. Vienības kibersargi tiekas 2 – 3 reizes mēnesī, lai noklausītos lekcijas, piedalītos vingrinājumos un mācībās. Papildu apmācībai kiberaizsardzības jautājumos kibersargi apgūst arī militārās prasmes.

2015.gadā vienībā tiks attīstība infrastruktūra, piesaistīti jauni kibersargi un izstrādāta apmācību programma. Tāpat kibersargi piedalīsies gan kiberaizsardzības mācībās, gan militārajos treniņos.

Plānots, ka vienībā dienēs 94 kibersargi, kas veidos vienības mugurkaulu, kā arī četri profesionālā dienesta karavīri.

Komentāri

Pievienot komentāru