Atkritumu nozarē prognozē cīņas

2012. gada 11. decembris plkst. 8:10
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Par Satversmes tiesas spriedumu dalītas izjūtas – prieks par zaļo gaismu konkurencei, bažas par sprieduma konkrēto  izpildījumu.

Satversmes tiesa (ST) lēmusi, ka sabiedrības interešu ievērošanai no nākamā gada vidus būs jāpārslēdz visi tie pašvaldību noslēgtie atkritumu apsaimniekošanas līgumi, kuri kopš 2002. gada 1. janvāra (laika, kopš stājies spēkā Publisko iepirkumu likums – red.) noslēgti bez konkursa. Īpaši tas skars lielās pašvaldības Rīgu, Liepāju un Jelgavu, kur daļa līgumu noslēgti darbībai līdz pat 2029. gadam.

Nozarē iesaistītie uz sprieduma iedzīvināšanas iespējām raugās ar zināmām bažām, prognozējot gan ilgstošas cīņas «visiem pret visiem», gan, iespējams, pat starptautisku tiesāšanos attiecībā uz tiesiskās paļāvības principa pārkāpumiem.

«Šī sprieduma sakarā man ir divējāds vērtējums – no vienas puses, ir labi, ka Latvijā ir pozitīvs skatījums uz brīvo konkurenci un arī tādā pilsētā kā Jelgava, kur teju 20 gadus vēl nekādas izmaiņas šajā jomā nebija sagaidāmas, tagad tādas būs. No otras puses, tas ir negatīvs signāls tiem atkritumu apsaimniekotājiem, kas savas investīcijas plānoja saistībā ar noslēgto līgumu termiņiem. Nezinu, kā Eiropas tiesa varētu skatīties uz kāda komersanta sūdzību, kas norādīs, ka ar līgumu pirmstermiņa pārtraukšanu ir aizskarta tiesiskā paļāvība un gan vietējās, gan ārvalstu investīcijas,» DB sacīja Ragn-Sells pārdošanas un mārketinga vadītāja Diana Afoņina.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu