Atlaiž visu Latvijas hokeja valstsvienības vadību

2011. gada 23. maijs plkst. 15:19
Autors: BNS
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde pirmdien atlaida visu Latvijas hokeja valstsvienības līdzšinējo vadību, tostarp galveno treneri Oļegu Znaroku.

LHF valde izvērtēja Latvijas valstsvienības sniegumu pasaules čempionātā un atzina, ka komanda nav izpildījusi tai doto uzdevumu, tādēļ arī tika pieņemts lēmums par izlases personāla atbrīvošanu, aģentūrai BNS paskaidroja LHF preses dienestā.

Tādējādi no pienākumiem izlasē ir brīvs arī Znaroka palīgs Harijs Vītoliņš, kā arī valstsvienības ģenerālmenedžeris Sandis Ozoliņš, kurš šopavasar jaunos pienākumus uzņēmās pirmo reizi.

LHF valde jaunu nacionālās izlases vadību plāno izvēlēties līdz 1.novembrim. LHF prezidents Kirovs Lipmans pateicās Znarokam par piecu gadu darbu un pieļāva iespēju, ka izlases personāla līdzšinējās amatpersonas varētu pretendēt arī atgriezties izlasē.

Znaroks pārskatā par Latvijas izlases startu pasaules čempionātā LHF valdei norādīja, ka komanda bija pelnījusi vairāk par ieņemto 13.vietu un turnīrā nospēlējusi labi. Latvija bija nonākusi spēcīgākajā apakšgrupā, kur labi spēlēja pret visām komandām, uzskata Znaroks. Zaudējumā Dānijai, kas izlasei aizšķērsoja ceļu uz otro grupu kārtu, Latvijas hokejistiem pietrūcis veiksmes, bet sabrukumu nākamajā spēlē pret slovēņiem izraisījušas iepriekšējās spēles sekas.

«Ar Dāniju bija grūti, trešajā periodā nomētājām viņus, beigās nepaveicās,» teica Znaroks. «Spēle ar Slovēniju bija slikta, jo spēlējām nākamajā dienā pēc spēles ar Dāniju. Mums nebija tiesību pamest augstāko divīziju. Kopumā uzskatu, ka komanda parādīja labu sniegumu. Visi strādāja par 100 procentiem,» sprieda līdzšinējais izlases galvenais treneris.

Znarokam līgums par darbu izlasē bija beidzies, turklāt līdzšinējos piecos pasaules čempionātos viņam tikai vienreiz izdevies izpildīt LHF izvirzīto uzdevumu. Arī šogad pasaules čempionātā Slovākijā Latvijas izlase nespēja paveikt LHF valdes prasīto un neiekļuva 12 spēcīgāko komandu vidū, vēlāk tikai atpalicēju turnīrā saglabājot vietu elites divīzijā.

Pasaules čempionāta beigās Lipmans pavēstīja, ka izlasē nepieciešanas pārmaiņas, taču tobrīd neprecizēja, kādas tieši. Lipmanam bija radies iespaids, ka Znarokam darbs izlasē vairs īsti nav vajadzīgs, jo pienākumu pietiekot klubā. Kopā ar savu palīgu Vītoliņu Znaroks strādā arī Maskavas Dinamo, un Krievijas medijos viņus abus uzskata par reāliem pretendentiem uz Krievijas valstsvienības treneru posteni.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām