Atraisīt rokas lielākiem darbiem 

Optiskās šķiedras ražotājam Light Guide Optics International uzņēmumu resursu vadības risinājums palīdz efektīvāk pārraudzīt darbu Latvijā un ārzemēs

Jānis Vēvers, 2016. gada 25. novembris plkst. 9:10

«Mūsu uzņēmums strauji aug, aizvien aktīvāk darbojamies starptautiskajā biznesā, un kompānijas pārvaldīšana ar līdzšinējām metodēm sāka sagādāt grūtības. Tādēļ nolēmām meklēt labāku risinājumu. Izskatījām trīs dažādus variantus, no kuriem beigu beigās izvēlējāmies SAP uzņēmumu resursu vadības jeb ERP risinājumu,» stāstu par iepazīšanos ar vienu no iecienītākajiem uzņēmumu pārvaldības risinājumiem iesāk optiskās šķiedras ražotāja un piegādātāja Light Guide Optics International valdes priekšsēdētājs Daumants Pfafrods.

Līvānos bāzētais uzņēmums, kas nodibinājis meitas uzņēmumus ASV, Vācijā, Baltkrievijā un kļuvis par vienu no vadošajiem optiskās šķiedras piegādātājiem Eiropā, nosliecās par labu SAP programmai tādēļ, ka tā ir komplekss risinājums. «Ja agrāk lietojām atsevišķu programmu grāmatvedībai, noliktavas uzskaitei, piedāvājumu sagatavošanai un citām lietām, tad tagad viss notiek vienotā sistēmā. To izmantojam visās filiālēs, tādēļ uzņēmuma darbība kļuvusi pārskatāmāka un vieglāk organizējama,» stāsta D. Pfafrods.

Iespējas vēl tikai iepazīst

SAP sertificētais partneris Lattelecom Technology uzsāka uzņēmumu resursu vadības programmas SAP ERP Business All In One (BAiO) Manufacturing Solution ieviešanu pērnā gada otrajā pusē, un kopš šā gada 1. marta to lieto visā Light Guide Optics International. «Šobrīd vēl tikai cenšamies aptvert, ko varam izdarīt ar šo SAP ERP programmu. Tās iespējas ir teju neierobežotas. Programma analizē ražošanas procesu un atrod vājās vietas tajā, seko līdzi krājumiem noliktavā, organizē piegādes, uzskaita pašizmaksu un rēķina pārdošanas cenu, kā arī palīdz gatavot mārketinga aktivitātes. Ar tās palīdzību mums izdevies atslogot darbiniekus. Lai gan ar SAP ERP strādājam salīdzinoši neilgi, šobrīd jau grūti iedomāties, kāda būtu mūsu ikdiena bez tās,» programmas efektivitāti slavē Light Guide Optics International valdes priekšsēdētājs. SAP programmatūra ir pazīstama ar to, ka tā palīdz automatizēt ražošanas procesus, tādējādi samazinot cilvēku patērēto laiku. Tā spēj vienkārši un ātri kontrolēt visus ražošanas un pārdošanas procesus uzņēmumā un optimizēt izmaksas. Izmantojot SAP, var sekot līdzi piegādes ilgumam un pasūtījumu statusam, tāpat tiek kontrolētas produktu izmaksas, kā arī izejmateriālu pieejamība noliktavā. Ar augsto automatizācijas līmeni kontrolēšanas funkcijas ir daudz ērtākas, salīdzinot ar citām programmatūrām.

SAP ERP ieviešana nebija vienas dienas darbs. Lattelecom Technology speciālisti darbojās aptuveni pusgadu, pielāgojot moduļus klienta vajadzībām un apmācot darbiniekus. Viegli neesot bijis, jo cilvēkiem nācās apgūt programmas, ar kādām tie iepriekš nebija saskārušies. Taču nopietna sagatavošanās posma dēļ kopš marta īstu problēmu ar SAP ERP neesot bijis.

«Lattelecom Technology ir SAP partneris kopš 1996. gada, un pa šo laiku ir uzkrāta liela pieredze SAP ERP sistēmu ieviešanā un attīstībā. Mūsu komanda ir viena no pieredzējušākajām Baltijā, un apbalvojumi par ātru un kvalitatīvu ieviešanu ir vislabākais pierādījums tam. Mums ir izdevies pārvarēt stereotipu, ka SAP ERP sistēmas ieviešana ir ļoti ilgs un nepamatoti dārgs process. Pateicoties SAP BAiO metodoloģijai, ieviešanas process ir saīsinājies līdz 6-9 mēnešiem. SAP BAiO galvenā priekšrocība ir sistēmas ieviešana ar iepriekš definētajiem procesiem, pēc kuriem strādā lielākie SAP klienti vairāk nekā 40 gadus. Klientiem tiek piedāvāta sistēmas pielāgošana, nevis pilna ieviešana, kas ievērojami samazina projekta izmaksas un ilgumu,» stāsta Lattelecom Technology SAP Risinājumu daļas direktore Valērija Vārna.

Balva par operativitāti

Šis ieviešanas projekts izvērsās īpaši veiksmīgs. Light Guide Optics International par to ieguva «SAP Quality Awards» sudraba apbalvojumu kategorijā «Ātra piegāde» Baltijas un Ziemeļvalstīs. Papildu gandarījumu par apbalvojumu sniedz fakts, ka šo projektu balvai izvirzīja klients – Light Guide Optics Internationa. SAP kvalitātes apbalvojums ir apliecinājums izcilībai un augstajai profesionalitātei. Jāpiebilst, ka Lattelecom Technologies arī ir ieguvis SAP Gold statusu, kas tiek piešķirts, sasniedzot noteiktu pārdoto licenču apjomu.

D. Pfafrods ir apmierināts ar izvēli: «Programmā viss ir pārskatāms, visi dati ērti pieejami. Līdzīgu risinājumu lieto visi mūsu lielie klienti un daudzas pasaules vadošās kompānijas, un tas liecina par programmas kvalitāti. Cena nav zema, bet, ja uzņēmums plāno strādāt ilgstoši un darboties starptautiskā vidē, tad noteikti to ir vērts izmantot.»

Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma prasības attiecināmas...

Aktīvā atpūta dabā ir jaunzēlandiešu filozofija un reliģija, ja gribat to izbaudīt...

Vivid Tech rada interaktīvas cenu zīmes, kas rāda ne tikai produkta cenu,...

Ar kokogļu ražošanu Rēzeknes uzņēmums Baibiņa nodarbojas jau vairāk nekā piecus gadus....

No šīs sadaļas
2016. gada 24. novembris plkst. 9:25

Latvijas iedzīvotāji datorspēlēm gada pirmajos desmit mēnešos atvēlējuši 22 miljonus...

2016. gada 23. novembris plkst. 11:12

Zinātkāres centra ZINOO komanda līdz Latvijas simtgadei iecerējusi nosūtīt kosmosā raķeti, sasniedzot...

2016. gada 21. novembris plkst. 15:22

Tehnoloģiju gigants Apple piedāvā nomainīt baterijas viedtālruņiem iPhone 6S, kuriem konstatēts...

2016. gada 21. novembris plkst. 14:01

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture pirmdien sveicis savu 1000. darbinieku Latvijā....

2016. gada 21. novembris plkst. 9:00

Atverot savu jauno mītnes vietu Londomā 2017. gadā, Facebook savu klātbūtni Lielbritānijā...

2016. gada 17. novembris plkst. 11:27

Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas jomu uzraudzības dienests...

2016. gada 11. novembris plkst. 8:46

Asus Zenbook 3 UX390UA patiks lietotājiem, kuri lauvastiesu darbalaika pavada izbraukumos, pārlidojumos...

2016. gada 10. novembris plkst. 17:26

Maskavas pilsētas tiesa ceturtdien atzinusi par likumīgu zemākas instances tiesas lēmumu, kas...

2016. gada 10. novembris plkst. 9:07

Oficiālās elektroniskās e-adreses īstenošana izmaksās aptuveni 1,76 milj. eiro, kuru avots...

2016. gada 08. novembris plkst. 16:12

Lai gan līdz šim mobilo maksājumu platformas Mobilly izstrādātāji koncentrējušies...