Atrod lielceļu laupītāju, kurš 12 gadus slēpās Krievijas Federācijā ar mainītu identitāti 

Valsts policijas darbinieki nākuši uz pēdām kādam 1975.gadā dzimušam vīrietim, kurš pirms 12 gadiem Latvijā veicis vairākas bruņotas laupīšanas personu grupā un divpadsmit gadus slēpās Krievijas Federācijā ar mainītu identitāti. Šā gada oktobra sākumā Krievijas kolēģi, vadoties pēc Valsts policijas sniegtās informācijas, vīrieti aizturēja Krievijas Federācijā. Šobrīd tiek lemts jautājums par viņa izdošanu Latvijai.

Lelde Petrāne, 2016. gada 08. novembris plkst. 15:20

1975.gadā dzimušais vīrietis noziedzīgās grupas sastāvā 2004.gada pavasarī un vasarā veica četras bruņotas laupīšanas uz Latvijas autoceļiem. Bruņotais grupējums, izliekoties par tiesībsargājošo instanču pārstāvjiem, pārvietojās automašīnā, kura aprīkota ar bākugunīm un, izmantojot policijas zizli, piespieda lielkravas automašīnu vadītājus apstāties. Tādā veidā personu grupa nolaupīja svešu kustamu mantu par kopējo summu vismaz 149 440 latu vērtībā.

Uz autoceļiem Rīga–Jelgava un Jelgava–Dobele–Annenieki noziedzīgā grupa nolaupīja divas lielkravas automašīnas ar pilnām benzīna cisternām. Pēc tam, kad grupējums benzīnu nodeva tālākai realizācijai, vienu no kravas automašīnām sadedzināja Ķekavas novadā, bet otru atstāja kādā pamesta ceļa malā. Savukārt abās sekojošajās laupīšanas reizēs noziedzīgais grupējums pievērsās tādām kravas automašīnām, kas aprīkotas ar refrižeratoru. Viena tāda laupīšana notika uz autoceļa Rīga – Ainaži, bet otra uz autoceļa Rīga – Veclaicene. Vienu no šīm automašīnām noziedznieki paspēja realizēt, pārdodot Krievijas Federācijā.

Izmeklējot notikušā apstākļus, Valsts policija noskaidroja, ka noziedznieki iebiedēja kravas automašīnu šoferus ar ieročiem un viņus sasienot, un pirms tam dezorientējot, vadītājus atstāja sasietus aptuveni uz trīs stundām meža masīvā netālu no ceļa. Šajā laikā bruņotais grupējums nozaga lielkravas automašīnu ar visu tajā esošo kravu un vadītāja personiskajām mantām. Pēc laupīšanas, guvums tika nogādāts glabāšanai kādā Vecumnieku novada zemnieku saimniecībā.

2004.gada 14.augustā, Valsts policijai realizējot operatīvo informāciju, Vecumnieku novadā tika atklāts noziedzīgās grupas slēpnis un grupējums tika aizturēts, pirms vēl pēdējais laupījums paspēts nodot realizācijai Krievijas Federācijā.

Saistībā ar notikušo Valsts policija uzsāka kriminālprocesu par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieročus vai ja tā saistīta ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

2007.gadā divi bruņotā grupējuma dalībnieki – 1977.gadā un 1972.gadā dzimuši vīrieši –tika notiesāti ar brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem. Savukārt pārējie divi dalībnieki izmeklēšanas laikā slēpās, izbraucot no valsts, tādēļ viņi tika izsludināti meklēšanā.

Trīs gadus vēlāk Krievijas Federācijā tika aizturēts 1977.gadā dzimušais vīrietis, kurš, izdots Latvijas Republikai, tika notiesāts uz sešiem gadiem. Savukārt ceturtais grupējuma dalībnieks – 1975.gadā dzimušais vīrietis – pēc 12 gadu ilgas slēpšanās Krievijas Federācijā ar mainītu identitāti, tika atrasts un aizturēts šā gada 4.oktobrī.

Ceturtā grupējuma dalībnieka meklēšanas pasākumus organizēja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Personu meklēšanas nodaļa sadarbībā ar Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības biroju. Veicot šī vīrieša meklēšanas pasākumus, Valsts policijas darbinieki ieguva informāciju par to, ka meklējamais ir pieņēmis svešu identitāti un dzīvo Krievijas Federācijā. Tādēļ Krievijas Federācijas kolēģiem tika nodota informācija par meklējamo personu un tās iespējamo atrašanās vietu, pēc tam Krievijas Federācijā vīrieti izdevās arī aizturēt.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2016. gada 04. novembris plkst. 13:10

Vācijas autobūves kompānija BMW šā gada trešajā ceturksnī strādājusi ar 1,8 miljardu...

2016. gada 04. novembris plkst. 12:15

Audi Q2 tikai no paskata ir mazs un nevarīgs sīkaļa, taču, nokļūstot...

2016. gada 04. novembris plkst. 9:59

Sniegs šorīt ieviesis savas korekcijas satiksmē Rīgas ielās....

2016. gada 02. novembris plkst. 15:59

Zhejiang Geely Holding Group Co., Volvo Cars īpašnieks no Ķīnas, šodien Šanhajā...

2016. gada 31. oktobris plkst. 17:34

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen turpmākajos gados plāno likvidēt vairāk nekā 10 000...

2016. gada 31. oktobris plkst. 16:08

Pašmāju degvielas tirgotājs AS VIRŠI-A, turpinot tīkla paplašināšanu,...

2016. gada 31. oktobris plkst. 14:25

Sinoptiķi ziņo, ka otrdien un naktī uz trešdienu Latvijā gaidāms sniegputenis. Ceļu...

2016. gada 31. oktobris plkst. 13:45

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen turpmākajos gados plāno likvidēt vairāk nekā 10 000...

2016. gada 31. oktobris plkst. 13:30

Noslēdzies SIA Domenikss reorganizācijas process, kā mērķis bija nodalīt aktivitātes, kas saistītas...

2016. gada 28. oktobris plkst. 11:50

Audi nāk klājā ar jaunu motorsporta stratēģiju - zīmolam šā gada sezona...