Atsaka pieņemt SM pieteikumu pret Fliku

2011. gada 14. septembris plkst. 15:08
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa atteikusi pieņemt Satiksmes ministrijas (SM) pieteikumu par prasības nodrošinājumu pirms prasības celšanas pret aviokompānijas airBaltic vadītāju Bertoltu Fliku.

Tomēr šis tiesas lēmums ir pārsūdzams desmit dienu laikā Rīgas apgabaltiesā, DB pastāstīja tiesas pārstāvis Jānis Jaksons.

DB jau rakstīja, ka airBaltic teju 12,4% akciju par 9,66 milj. eiro iegādājās finanšu kompānija. airBaltic valdes loceklis Bertolts Fliks iepriekš neatklāja, kas ir minētā finanšu kompānija.

Tomēr, kā tapis zināms, par 11% nacionālās lidsabiedrības airBaltic akciju, kurām saskaņā ar akcionāru lēmumu jau gadu bija jābūt dzēstām,  samaksājis Luksemburgā reģistrētais finanšu pakalpojumu uzņēmums Trasatlantic Holdings Company, kas saistīts ar Krievijas izcelsmes miljardiera Vladimira Antonova biznesu.

DB jau rakstīja, ka Uzņēmumu reģistrs, saņemot airBaltic paziņojumu apmaksātā pamatkapitāla palielināšanai par 59 109,8 Lslīdz parakstītā pamatkapitāla - 534 725 Ls apmēram, šīs ziņas reģistrāciju atlika, jo 2010. gada 30. aprīļa akcionāru sapulcē tika pieņemts lēmums dzēst visas 2002. gada 1. oktobrī emitētās konvertējamās obligācijas, un tādējādi uzņēmumam vajadzējis iesniegt lūgumu par parakstītā pamatkapitāla samazināšanu par 59 109,8 Ls, un tas būtu agrākā apmaksātā pamatkapitāla 475 575 Ls lielumā.

B. Fliks atzina, ka akcionāru sapulcē pieņemts lēmums par SAS obligāciju dzēšanu, taču neesot pieņemts lēmums par airBaltic apmaksātā pamatkapitāla un  akciju samazināšanu. Turklāt valdības vilcināšanās ar lēmuma pieņemšanu par pamatkapitāla palielināšanu ir tikai palielinājusi spiedienu pēc apgrozāmajiem līdzekļiem, kas līdz ar šo neapmaksāto akciju pārdošanu ir pastiprinājies.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds