Atsevišķi piena ražotāji Latvijā pienu ražojot arī no pulvera

2011. gada 12. decembris plkst. 8:34
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

«Es domāju, ka noteikti. Piena deficīta brīdī, piemēram, ziemā, noteikti. Kā to patērētājs var zināt, nezinu,» tā uz laikraksta Diena jautājumu, vai taisnība, ka atsevišķi piena ražotāji Latvijā pienu ražo arī no piena pulvera, atbildējis SIA Latvijas piens valdes loceklis Raimonds Freimanis.

«Tie uzņēmumi, kuri paši piena pulveri neražo, tā nedarīs, jo nekāda ekonomiska efekta tur nav. Bet tie, kuri paši ražo arī piena pulveri, brīžos, kad svaigpiena trūkst, var atjaukt to ar ūdeni, lai turpinātu savas piegādes veikaliem,» viņš skairojis.

Runājot par Latvijas Konkurences padomes (KP) darbu, Freimanis stāstījis: «Ja iepazīstas ar tiem milzīgajiem sodiem, ko uzliek KP, tad, man liekas, mērķis ir viens - sodīt. Latvijas KP mērķis nav strādāt preventīvi, brīdināt, uzlikt nelielus sodus, kā mēs, tiekoties ar saviem kolēģiem ārzemēs, dzirdam, kā tur viņi sadarbojas ar līdzīgām iestādēm. Cik nāk par labu mūsu ekonomikai, ka viena iestāde piemēro principu - mēs sodām un sodām maksimāli daudz? Tiek rēķināti sešciparu skaitļi sodos Latvijas uzņēmumiem, bet jūs pēc tam kaut vai bankrotējat, mums vienalga. Paņem ražojošu uzņēmumu, kurš krīzes laikā jau tā nogriezis visu līdz pēdējam, lai tik izķepurotos, bet Konkurences padome tam uzliek simtiem tūkstošu latu lielu sodu. KP darbībai ir jābūt, taču, vai tā ir Latvijas uzņēmumu vai kā cita interesēs, par to man ir smagas pārdomas šobrīd.

Speciāli nevienu aizsargāt nevar, bet mēs zinām, ka visas valstis atrod visādus veidus, tikai mēs esam šausmīgi klausīgi. Būtu labi, ja Latvija ieviestu norādes, informējot, vai tas ir īsts siers vai siera produkts ar augu tauku piedevu, kas pašlaik stāv nedalīti veikalu plauktos.»

Jau iepriekš vēstīts, ka piena pārstrādes uzņēmuma SIA Latvijas Piens dibinātāji - piena kooperatīvi Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri KS - noraida KP pārmetumus par karteļa vienošanos un turpināšot sadarboties, lai attīstītu piena pārstrādes rūpnīcas Jelgavā projektu.

Dalies ar šo rakstu