Atskaita, jo nespēj samaksāt par studijām

2011. gada 28. februāris plkst. 8:58
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Nespēja segt studiju maksu, došanās ārpus Latvijas, nesekmība - izplatītākie studentu atskaitīšanas iemesli, noslēdzoties šā akadēmiskā gada pirmajam semestrim. Galvenokārt no augstskolām izslēgti maksas studenti, informē laikraksts Neatkarīgā.

Vidzemes augstskolas studiju programmu metodiķe Anžela Jurāne - Brēmane norādījusi, ka atskaitīti 137 studenti, kas ir 10,4% no kopējā studentu skaita. 36 bija par valsts līdzekļiem studējošie, pārējie - par maksu.

Viņa stāstījusi, ka, apskatot pēdējo gadu statistiku, situācija ir līdzīga - ik gadu, beidzoties pirmajam semestrim, no augstskolas tiek izslēgti vairāk nekā 100 studenti. «Runājot par atskaitīšanas iemesliem šogad, tie ir dažādi, piemēram, 55 pārtrauca studijas pēc pašu vēlēšanās, 56 - neizpildīja studiju programmu,» skaidrojusi Jurāne - Brēmane. Vairāki studenti izslēgti finanšu parādu dēļ.

Grūtības segt studiju maksu bijis arī viens no atskaitīšanas iemesliem Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) - vienai trešdaļai izslēgto studentu tas bijis nepārvarams šķērslis. Kopumā no RSU un tās filiālēm pēc pirmā semestra atskaitīti aptuveni 5% no studējošo skaita, no kuriem 2/3 ir maksas studenti.

Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte vēl neesot apkopojušas datus par «atbirumu».

Kā vēstīts, Latvijas augstskolās budžeta vietu skaitu ar 1.septembri varētu samazināt aptuveni par 600 vietām, kas būtu aptuveni 10% no pašreizējā kopējā budžeta vietu skaita, LNT raidījumā 900 sekundes iepriekš sacīja izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām