Attīstības bankai jauna vīzija

2010. gada 14. oktobris plkst. 8:08
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Veidojot Attīstības banku, tiek apsvērta doma apvienot Hipotēku banku, Latvijas garantiju aģentūru, Vides investīciju un Lauku atbalsta fondus, ziņo Dienas Bizness.

Daži politiskie spēki iepriekš devuši signālus, kas liecina, ka valsts kontrolēta Attīstības banka, kas tiks veidota uz Hipotēku bankas bāzes, izsniegs kredītus «vajadzīgiem uzņēmumiem».

«Attīstības bankas šādi netiek veidotas. Parasti tās ir bankas, kuras izmanto kā eksporta garantētājus, kreditētājus, kā finanšu instrumentu izmantotājus. Tās parasti darbojas kā finanšu starpnieki normālā kredītu tirgū un, manuprāt, tā būtu galvenā funkcija,» laikrakstam atzina ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Viņaprāt, izejot no šī mērķa, vienā institūcijā būtu jāapvienojas Latvijā esošām struktūrvienībām: Hipotēku bankai, Latvijas garantiju aģentūrai, Lauku atbalsta un Vides investīciju fondiem. Ja atstātu, piem., Hipotēku banku un Latvijas Garantiju aģentūru (LGA) kā atsevišķas institūcijas, bet kuras pildītu līdzīgas funkcijas, tā būtu resursu izšķērdēšana.

 

Dalies ar šo rakstu