Attīstības finansētājam augsta uzticība

2017. gada 20. decembris plkst. 8:19
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Tautsaimniecības uzrāvienam būs pieejams aizvien jauns finansējums; nepieciešama lielāka biznesa ieinteresētība, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Latvijas attīstības finanšu institūcijai (AFI) Altum ir apstiprināts tai šovasar piešķirtais kredītreitingu aģentūras Moody’s Baa1 reitings, liecina paziņojums biržā Nasdaq Riga. Altum ir dots arī stabils perspektīvas novērtējums. Aģentūra sniedz savu klientu kredītreitingu vērtējumu divreiz gadā, un šī ir pirmā reize pēc Altum sākotnējā publiskā piedāvājuma biržā šā gada oktobra beigās, kad AFI ir apstiprināts tās reitings. Jānorāda, ka tas visnotaļ augsts jeb ir vien pakāpi zemāks par Latvijas valsts A3 reitingu, kas arī ar stabilu perspektīvu tika apstiprināts novembra beigās.

Īstenojamo Altum projektu un līdz ar to arī aizdevumu drošības perspektīva ir cieši saistīta ar to «vilkmi», kādu Latvijas ekonomikai dod gan mūsu iekšējie makroekonomiskie rādītāji, gan faktori ārējos tirgos, sevišķi Eiropā. Šie faktori patlaban ir sevišķi labvēlīgi, un visa veida ekonomikas stimulēšana ir arī ES līmeņa politiskā aktualitāte, kā to apstiprina arī nesenais Eiropas Stratēģisko investīciju fonda jeb Junkera plāna izvērsums pieejamā garantiju finansējuma ziņā un arī tā darbības laika pagarinājumā līdz 2020. gadam.

«Mums ir svarīgi būt uzreiz aiz valsts reitinga, jo tas parāda, ka mēs ejam vienā virzienā,» par apstiprināto novērtējumu DB saka AFI Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš. Sarunā viņš arī piekrīt, ka sevišķi svarīga ir Latvijas gatavība aizvien augošo ES līmeņa finansējumu izmantot. Publiskajā sektorā konkrētu finanšu instrumentu līmenī, veidojot atbilstīgas finansējuma programmas, par to gādā Altum, bet izšķirīgi svarīga ir to gala lietotāju gatavība, ieskaitot privāto sektoru, šādas iespējas savos attīstības un biznesa plānos ietvert.

Visu rakstu Attīstības finansētājam augsta uzticība lasiet trešdienas, 20.decembra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu