Atver pirmos tiešos čartera lidojumus starp Rīgu un Japānu

2009. gada 02. aprīlis plkst. 15:50

Šā gada augustā pirmo reizi starptautiskās lidostas Rīga vēsturē notiks pirmie lidsabiedrības Japan Airlines čartera lidojumi ar 350 japāņu tūristiem.

Tiešie lidojumi no Japānas tiks veikti 4.,11. un 18. augustā. Japānas tūristu braucienu uz Baltijas valstīm īsteno Japānas vadošā tūrisma kompānija JTB World Vacations un Japānas lidsabiedrība Japan Airlines. Tūristi 8 dienas viesosies Baltijas valstīs, aplūkojot nozīmīgākos tūrisma objektus, pilsētas un no starptautiskās lidostas Rīga atgriezīsies Japānā.

Čarterlidojumi gan varētu būt vien sākums plašākai sadarbībai. «Mēs ar Japānas pusi esam runājuši un apsprieduši tiešās gaisa satiksmes izveidi ar Rīgu. Šie čartera lidojumi ir pirmais solis, darba uzdevums mums, ka esam piemēroti un uzticami partneri.  Ja mēs šo uzdevumu izpildīsim, un esmu pārliecināts, ka izpildīsim, tad sadarbības turpinājums būs regulāri čartera lidojumi vai pat tiešo reisu izveide ar Japānu,» uzsver VAS Starptautiskā lidosta Rīga valdes loceklis Jānis Baļķens.

Pēc viņa teiktā Rīgas lidostas  priekšrocība ir izdevīgā atrašanās vieta starpkontinentālajiem lidojumiem un tranzīta pasažieru apkalpošanai. «Tas padara mūs par ekonomiski izdevīgu risinājumu «lielajām» lidsabiedrībām, kuras veic pārlidojumus no Āzijas un Eiropu un Ameriku,»  tā J. Baļķens
Japan Airlines lidojumus veiks ar gaisa kuģi Boeing 747, kura nolaišanās Rīgas lidostā būs iespējama, pateicoties pērn pagarinātajam un modernizētajam skrejceļam.