Atver veikalu - 50% no peļņas meitas izglītībai

2017. gada 15. jūnijs plkst. 13:42
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Vienīgais Ziemupē esošais veikals Dzintarjūra savas durvis apmeklētājiem bija slēdzis. Taču kopš šā gada marta beigām situācija ir mainījusies – veikaliņš atkal vēris durvis saviem apmeklētājiem. Nu tajā darbojas SIA Marta ar valdes priekšsēdētāju Kristapu Kalnīti priekšgalā, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

K. Kalnītis stāsta, ka pats ir no Kapsēdes, taču doma par veikala atvēršanu Ziemupē dzimusi reizē ar meitas ienākšanu ģimenē: «Piedzima meita 1. decembrī, sākām domāt – varbūt vajadzētu vēl kaut ko paņemt klāt. Izdomājām – uztaisīsim meitiņai veikalu un piecdesmit procentus no peļņas liksim noguldījumā viņas izglītībai.»

Ikdienā K. Kalnīša ģimene nodarbojas ar zemeņu audzēšanu. Kamēr pats saimnieko veikalā, sieva nodevusies ogu novākšanai un tirdzniecībai.

«Valdes loceklis esmu es. Sieva ir morālais atbalsts. Bet īstenībā veikals pieder meitai. Arī firmas nosaukums ir meitas vārdā – SIA Marta. Meitai taisīts, tāpēc arī tāds nosaukums,» par veikala atvēršanas aizkulisēm stāsta vīrietis un smejot piebilst: «Darbojamies kopš 31. marta – lai nebūtu 1. aprīļa joks, atvērām dienu iepriekš.»

Taujāts, kā sokas ar meitai izloloto veikalu, K. Kalnītis gan atbild: «Pagaidām ir tā, kā ir. Grūti.» Vīrietis pirms veikala atvēršanas esot devies pie iedzīvotājiem, taujādams, vai veikals Ziemupē vajadzīgs, uz ko ziemupnieki atbildējuši apstiprinoši, taču līdzšinējā pieredze rāda citu ainu. «Stāstīja jau, ka vajag. Tikai tad, kad uztaisīja, procentiem 60–70 veikals vēl joprojām nav vajadzīgs. Cilvēki ir kūtri. Viņiem brauc autoveikals trīs reizes nedēļā, kur viss ir daudz dārgāks nekā veikalā, bet pieradumam liels spēks. Tā ir,» atzīst veikalnieks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām