Atveseļojoties tūrisma videi, Latvijā šogad dubultojies tax free pirkumu skaits 

Šogad Latvijas mazumtirdzniecības vietās vairāk nekā divas reizes ir pieaudzis tax free pirkumu skaits, tas noticis straujā tūristu skaita pieauguma dēļ. Visvairāk tax free tirgošanās vietās pirktas dārgas un ekskluzīvas preces, teikts tirdzniecības centra Galerija Centrs paziņojumā par tā apkopoto informāciju.

Gunta Kursiša, 28.9.2011

Galerija Centrs

Foto: LETA

Šogad tirdzniecības centrā Galerija Centrs, kas atrodas Vecrīgā, ir dubultojies pircēju skaits no Izraēlas, Krievijas, Ķīnas un citām valstīm, savukārt visvairāk pirktās lietas tax free veikalos ir juverielizstrādājumi, pulksteņi un zīmolu apģērbs.

Šogad būtiski pieaudzis arī tā saucamā tax free shopping (TFS) jeb atdotā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pirkumu skaits, un tas norāda uz ievērojamu tūrisma vides atveseļošanos, liecina Galerija Centrs un Global Blue Latvija apkopotā tirgus informācija. Kopējā TFS pirkumu summa pieaugusi par 95%, veidojot vairāk nekā 3,655 miljonus latu, 2010. gadā tā bija 1,876 miljoni latu. Savukārt atdotās naudas summa ir 475 tūkstoši latu.

«TFS pakalpojums Rīgā ir pieejams vairāk nekā 1200 veikalos, un strap šīm tirdzniecības vietām ir arī tādas, kuros klienti vienā reizē iegādājas apģērbus arī četru līdz piecu tūkstošu latu vērtībā,» norāda Global Blue Latvija pārstāve Vineta Kalmane.Viņa piebilst, ka pieaudzis tūristu skaits ne tikai no Krievijas, bet arī no ASV un Izraēlas. Izraēlas tūristu veikto pirkumu summa šogad pieaugusi par 166%, vērienīgi iepirkušies arī Krievijas pilsoņi – pirkumu kāpums ir par 111% un viesi no ASV – 181%. Tomēr nepārspēti ir tūristi no Ķīnas, kas šogad iepirkušies par 189% vairāk nekā pērn.

Iecienītākās TFS preces ir apģērbi un apavi (62%), pulksteņi un juvelierizstrādājumi (18%), īpaši pieaudzis pārdotto virs desmit tūkstošiem latu vērto pulksteņi, elektrotehnika (11%), preces mājai, sporta preces, optika un mākslas priekšmeti.

No šīs sadaļas

Slimnīcas jau tuvākajā laikā varēs saņemt iepriekš piešķirtos 5,37 milj. Ls veselības...

Pagājušajā nedēļā kolektīvās iepirkšanās portālā CityLife.lv nopirkti astoņi...

Miljardieris ASV investors Vorens Bafets (Warren Buffett) palielinājis savu daļu pasaulē trešajā...

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā, Doma laukumā norisinājās tradicionālais Miķeļdienas...

Kafejnīca darbam Birojnīca jau tuvākā mēneša laikā piedāvās savus pakalpojumus vēl divās...

Gada pirmajos sešos mēnešos ārvalstu ceļotāju tēriņi Latvijā pieauguši...

Organizācija, kas cīnās pret skopulību alus ieliešanas procesā, pasludinājusi, ka Minhenes...

Zviedrijas mazumtirdzniecības giganta Ikea pārstāvji apstiprinājuši, ka kompānija kļuvusi...

Drīzumā likumā «Par nodokļiem un nodevām» beidzot varētu tikt noteikts interneta veikalu...

SIA Neste Latvija maina zīmolu uz mātes kompānijas zīmolu Neste Oil. Zīmola...