Atzīst Lasmaņa maksātnespēju

2011. gada 25. janvāris plkst. 15:35
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa ir atzinusi par maksātnespējīgu a/s Kolonna Asset Management valdes priekšsēdētāju Jāni Lasmani, DB pastāstīja tiesas pārstāvis Kaspars Sadauskis.

Sākta arī J.Lasmaņa bankrota procedūra. Viņš par maksātnespējīgu atzīts sākot no pagājušā gada 28.oktobra. Pasludinātais tiesas spriedums nav pārsūdzams.

DB jau rakstīja, ka maksātnespējas ieteikumu tiesā J.Lasmanis iesniedza vēl oktobra beigās, bet tiesa to atstāja bez virzības, jo tika konstatētas dažas nepilnības. 1. decembrī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa ierosināja J.Lasmaņa maksātnespējas lietu.

Jāatgādina, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 7. decembrī paziņoja Kolonnas dibinātāja Ievas Plaudes - Rēlingeres maksātnespēju. «Galvenie pieteikuma iemesli ir divi: pirmais - netraucēt Kolonna uzņēmumu grupas ikdienas darbu, un otrais - mani personīgie galvojumi saistībām, kas laika gaitā sniegti pavisam septiņām komercbankām,» iepriekš norādīja I. Plaude-Rēlingere.

DB 2008.gadā rakstīja, ka viens J.Lasmanis ir miljonārs ar stāžu. Dažādos Latvijas bagātāko cilvēku sarakstos viņa vārds atrodams jau daudzus gadus. Savu īsto starta kapitālu sapelnījis kooperatīvu laikos, taču atrast naudīgu nozari viņš esot mācējis vienmēr. Viņš arī norādīja, ka viņaprāt, tagadne vairs nepiederot «šiverētājiem». Mūsdienās uz priekšu tiekot gudrie, izglītotie un tie, kas prot attīstīties.

Jāatgādina, ka 2009.gadā J. Lasmanis bija spiests rēķināties ar tādām neērtībām kā uzņēmuma līdzekļu 3,6 milj. eiro apmērā iesaldēšana problēmās nonākušajā Parex bankā, taču tas netraucēja gūt 1,2 milj. eiro peļņu.

Dalies ar šo rakstu