Atzīst par likumīgu premjera rīcību saistībā ar grozījumiem KNAB reglamentā

2011. gada 10. februāris plkst. 13:02
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ģenerālprokuratūra atzinusi par likumīgu un tiesisku Ministru prezidenta Valda Dombrovska rīcību, atceļot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Normunda Vilnīša apstiprināto biroja reformu.

N.Vilnīša iesniegumu skatīja Personu un valsts tiesību aizsardzības departaments, DB pastāstīja prokuratūras pārstāvis Andrejs Vasks.

Jāatgādina, ka N.Vilnītis lūgumu Ģenerālprokuratūrā iesniedza šā gada 27.janvārī. N.Vilnītis bija lūdzis izvērtēt premjera rīcības tiesiskumu un likumību un uzskatīt, ka līdz iesnieguma pārbaudes un skaidrojuma saņemšanai KNAB priekšnieka pērnā gada aprīļa rīkojums par grozījumiem KNAB reglamentā ir spēkā esošs.

DB jau rakstīja, ka konflikts KNAB pērn novembrī uzjundīja ar jaunu sparu. KNAB darbinieki ar vairākām vēstulēm vērsās pie V.Dombrovska par KNAB vadītāja rīcību.

Pagājušā gada pavasarī V.Dombrovskis iebilda pret reorganizācijas īstenošanu birojā. KNAB struktūras modeļa izvērtēšanai tika izveidota īpaša starpinstitūciju komisija. Komisijas secinājumi apstiprināja premjera iepriekš izteikto iebildumu pamatotību attiecībā uz korupcijas apkarošanas darba pastiprināšanu reģionos, vienlaikus saglabājot reģionālo struktūru korupcijas apkarošanas bloka sastāvā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām