Audi A6 atklāj slēptuvi narkotikām (Foto)

2007. gada 19. oktobris plkst. 13:15
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Šā gada 16.oktobrī, pamatojoties uz riska informāciju un veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Lietuvas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki automašīnā Audi A6 atklājuši vērienīgu daudzumu narkotisko un psihotropo vielu – četrus kilogramus kokaīna un vairāk nekā divus kilogramus jeb 7200 tablešu MDMA (extasy).

Naktī no 15. uz 16.oktobri robežkontroles punktā Grenctāle, veicot iepriekš plānotus kontroles pasākumus, VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes un Valsts robežsardzes darbiniekiem muitas kontroles veikšanai aizturēja automašīnu Audi A6, kuru vadīja Latvijas pilsonis un kas iebrauca Latvijā no Lietuvas. Veicot automašīnas apskati, VID darbiniekiem aizdomīgas likās automašīnas aizmugurējo arku stiprinājuma kārbas, tādēļ automašīna tika pārvietota uz Rīgas Tirdzniecības ostas MKP 0210 fiziskās kontroles kompleksu, lai veiktu tās padziļinātu fizisko kontroli.

Padziļinātās fiziskās kontroles rezultātā automašīnas aizmugurējo arku stiprinājumu kārbās tika atklātas slēptuves, kurās atradās astoņi iepakojumi ar baltas krāsas pulverveida vielu, trīs iepakojumi ar dzeltenām tabletēm un viens iepakojums ar sarkanām tabletēm. Saskaņā ar ekspertīzes slēdzienu iepakojumos atradās četri kilogrami kokaīna, kā arī vairāk kā divi kilogrami jeb aptuveni 7200 tablešu narkotiskām vielām pielīdzinātās psihotropās vielas MDMA. Nelegālajā apritē viens grams kokaīna maksā aptuveni 50 – 55 lati, viena tablete MDMA – aptuveni 4 – 6 Ls, līdz ar to aizturēto narkotisko un psihotropo vielu kopējā vērtība ir aptuveni 228 000 latu.

Par konstatēto faktu VID Muitas kriminālpārvaldē 16.oktobrī uzsākts kriminālprocess par iespējamo narkotisko –psihotropo vielu kontrabandu pēc Krimināllikuma 1901 panta 2.daļas un 2531 panta 3.daļas.

Automašīnas vadītājam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Šī gada deviņos mēnešos VID kopumā aizturējis 33,626 gramus hašiša, 6,18 gramus marihuānas, 450 gramus magoņu salmu, kā arī 995 tabletes MDMA. Kopumā VID Muitas kriminālpārvaldē šī gada deviņos mēnešos uzsākti 13 kriminālprocesi par narkotisko vielu kontrabandu, no kuriem astoņi kriminālprocesi nosūtīti kriminālvajāšanas uzsākšanai.

 

picturegallery.c2e05e61-57b9-48f5-a6c7-b741e9e5ed49

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām