Audi integrē jauno Android operētājsistēmu 

Autobūves zīmols Audi prezentējis nākamās paaudzes informācijas un izklaides sistēmu ar pilnībā integrētu Android operētājsistēmu.

Lelde Petrāne, 24.5.2017

Foto: Audi

Sistēma, kura sabiedrībai pirmo reizi tika parādīta vispasaules Google I/O izstrādātāju konferencē, tika ietverta Audi Q8 Sport konceptauto komplektācijā. Tā paver jaunas savienojamības iespējas un ērtāku vadītāja mijiedarbību ar automobili.

Android informācijas un izklaides sistēmu izstrādāja Android Open Source komanda. Jaunās funkcijas, tostarp straumēšanas serviss Spotify, Google Play Music un Google Assistant, tiek attēlotas lielā MMI displeja paneļa vidū. Informācija tiek atspoguļota arī Audi virtuālajā vadītāja informācijas sistēmā. Audi Q8 Sport konceptauto navigācijas sistēma turpinās izmantot Audi-HERE datubāzi, taču autovadītājam būs iespēja vadīties arī pēc Google Maps kartēm un norādēm. No jaunām funkcijām tiek izcelts ienākošo ziņu un zvanu paziņojumu centrs.

Android ir pasaulē populārākā mobilā platforma ar vairāk nekā 1,4 miljardiem lietotāju visā pasaulē un, integrējot šo sistēmu Audi modeļos, zīmols sper lielu soli savienojamības iespēju paplašināšanas virzienā.