Auditēs darījumus ar airBaltic zīmolu

2011. gada 03. februāris plkst. 13:55
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministrija tuvākajā laikā varētu nākt klajā ar paziņojumu par aviokompānijas airBaltic preču zīmju atgūšanu. Vienlaikus skaidrs, ka tas izmaksās vairākus miljonus latu nodokļu maksātāju naudas, ceturtdien informē Latvijas Radio.

Premjers Valdis Dombrovskis esot pieprasījis visu informāciju no Satiksmes ministrijas par to, kas ir darīts, lai šīs preču zīmes varētu atgūt, lai šo jautājumu atrisinātu. Neoficiāli esot izskanējis, ka ar piedāvājumu airBaltic prezidenta Bertolta Flika kompānijai, kura šīs preču zīmes ir ieguvusi, tā varētu nākt klajā tuvākajā laikā.

Pirms mēneša nomainīta airBaltic padome, kuras pirmā sēde ir paredzēta tuvākajā laikā - februāra sākumā, un jaunās padomes uzdevums esot veikt pilnu auditu attiecībā uz šo preču zīmju pārdošanu un par šo darījumu vispār.

Preču zīmes tika pārdotas 2009.gadā par 9 miljoniem latu. Fliks apgalvo, ka šīs preču zīmes var atgūt, un to šodien esot apliecinājis arī Flika runasvīrs Juris Pētersons: «Nekādi jaunumi nav. Tas vairāk ir jautājums Satiksmes ministrijai, kādi ir plāni. No Baltijas Aviācijas Sistēmu puses izmaiņu nav. Preču zīmes ir atgūstamas jebkurā laikā.» Cenu viņš nekomentē, tās neesot lietas, ka jāapspriež ar mediju starpniecību.

Latvijas Radio pieļauj, ka atpirkšanas gadījumā cena vairs nebūs 9 miljoni, bet krietni vairāk.

Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis norādījis, ka Flikam šobrīd esot izdevīgi šīs preču zīmes kontrolēt. «Zīmola neesamība akcionāriem vai esamība vienam akcionāram, tajā skaitā mazākuma akcionāram, ja kompānijas lietas iet labi, iet uz augšu, tā zīmola vērtība jau visu laiku pieaug.»

Jāatgādina, ka kā mērķis šim darījumam tika minēts - piesaistīt līdzekļus aviokompānijas attīstībai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds