Audzis New Rosme apgrozījums

2012. gada 13. aprīlis plkst. 11:14
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Veļas ražošanas uzņēmuma SIA New Rosme neto apgrozījums 2011. gadā sasniedzis 6,614 miljonus latu. Tas ir par 10% vairāk nekā 2010. gadā.

Savukārt uzņēmuma peļņa bijusi 70 tūkstoši latu, kas ir mazāka nekā 2010. gadā, jo veidoti papildu uzkrājumi debitoriem, Db.lv informēja valdes loceklis Edgars Štelmahers. Šā gada pirmais ceturksnis uzrādot līdzīgu apgrozījumu kā pērn, taču peļņas daļa būšot ievērojami lielāka, lēš uzņēmuma vadītājs.

Db. lv jau rakstīja, ka no maija uzņēmums pārtrauks ražošanu Talsu cehā, un palielinās ražošanas jaudu ārpus Latvijas - Baltkrievijā, jo no šīs valsts gatavo produkciju var ievest Krievijā, kas ir galvenais uzņēmuma produkcijas noieta tirgus, bez muitas nodokļa. «Ja ražošanu no Latvijas pārnesam uz lētākiem tirgiem, tas ir ieguvums. Latvijā ražošanas apjomus neplānojam samazināt, bet viss pieaugums tiek izvietots ārpus Latvijas,» iepriekš pauda E. Štelmahers. Latvijā tādu rīcību nosoda, bet citās valstīs šādus uzņēmējus ciena, jo uzņēmuma «smadzenes» un peļņa, arī liela daļa nodokļu paliek mītnes valstī, norādīja uzņēmējs. Daļu lētākās produkcijas New Rosme ražo Ķīnā.