Augstā pieprasījuma dēļ, Samsung grūtības izpildīt Galaxy S4 pasūtījumus

2013. gada 26. aprīlis plkst. 13:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Samsung uzsākusi sava jaunākā viedtālruņa Galaxy S4 tirdzniecību Dienvidkorejā. Pieprasījums pēc ierīces bijis tik liels, ka kompānijai esot grūtības izpildīt visus pasūtījumus.

Galaxy S4 ir aprīkots ar dažādām inovācijām, tostarp spēj atpazīt žestus un reaģēt uz lietotāja skatienu. Ierīce ir Samsung jaunākais trumpis cīņā ar spēcīgo konkurentu Apple, ar kuras palīdzību Dienvidkorejas kompānija cer vēl vairāk uzlabot savas pozīcijas viedtālruņu tirgū.

Gada pirmajos trijos mēnešos Samsung par 56% līdz 69,4 miljoniem vienību izdevies audzēt piegāžu apjomus, liecina tirgus analītiķu kompānijas Strategy Analytics apkopotie dati. Tikmēr Apple iPhone piegāžu apjomi auguši par 6,6% un visā pasaulē sasnieguši 37,4 miljonus vienību.

Analītiķi prognozē, ka liels pieprasījums saglabāsies arī pēc jaunā – Galaxy S4 -viedtālruņa nonākšanas tirdzniecībā visā pasaulē. «Pēc Galaxy S4, visticamāk, būs liels pieprasījums. Ja vien netiks piedzīvoti piegāžu traucējumi, Samsung turpinās uzrādīt augstus pārdošanas apjomus,» sacīja Strategy Analytics izpilddirektors Neils Mavstons.

Šādas bažas ir visai pamatotas – divas ASV telekomunikāciju kompānijas jau mainījušas Galaxy S4 tirdzniecības uzsākšanas datumus. Par iemeslu tam kalpojušas problēmas ar viedtālruņu piegādēm. 

To atzīst arī pati kompānija. Samsung mobilo komunikāciju struktūrvienības vadītājs Kims Hinžons (Kim Hyun Joon) norādījis, ka atsevišķās valstīs sākotnēji varētu būt problēmas ar ierīces iegādēm, jo pieprasījums pārsniedz iepriekš prognozēto. Tomēr situācijai drīzumā būtu jāuzlabojas.

Db.lv jau vēstīja, ka martā Samsung nāca klajā ar viedtālruni Galaxy S4. Paredzēts, ka viedtālrunis tirdzniecībā parādīsies aprīļa beigās. Savukārt Latvijā tālrunis būs pieejams gada otrajā ceturksnī, un tā aptuvenā cena paredzēta 500 latu apmērā, informē Samsung pārstāvniecība Latvijā.

Aprīļa sākumā Samsung nāca klajā ar līdz šim lielāko viedtālruni - Galaxy Mega ar 6,3 collu (16 cm) ekrānu. Šajā sērijā pieejams arī nedaudz mazāks Samsung Galaxy Mega viedtālrunis, kura ekrāna izmērs ir 5,8 collas.

Spēcīgās konkurences dēļ, tikmēr samazinājusies pirmo reizi desmit gadu laikā Apple piedzīvojusi ceturkšņa peļņas kritumu.

Dalies ar šo rakstu