Augsto graudu cenu dēļ olu ražotājiem var būt jāceļ cenas

2011. gada 29. augusts plkst. 15:17
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Augsto graudu cenu dēļ Latvijas olu ražotājiem var būt jāceļ cenas, norāda Latvijas olu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Valdis Grimze. Viņš skaidro, ka graudu cenas šogad vasarā ir augstas, lai gan tās ir zemākas nekā bija šogad pavasarī un vasaras sākumā. «Lielāko daļu no olu ražošanas pašizmaksas veido graudu cenas. Līdz ar to vajadzētu paaugstināt olu cenas, bet tas nav tik ātri un vienkārši izdarāms,» atzina Grimze, taču pagaidām nevarēja pateikt, par cik konkrēti olu cenas vajadzētu paaugstināt.

Vienlaikus Grimze apliecināja, ka slikto laika apstākļu dēļ pasliktinājusies graudu kvalitāte Latvijas olu ražotājus neietekmē. «Graudiem šogad ir zemāka kvalitāte, bet tas mūs neiespaido,» teica asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka ilgstošās lietavas šogad kavēja labības kulšanu un vietām labības novākšana varētu ieilgt līdz pat septembra beigām, kā dēļ samazinās graudu kvalitāte un raža. Tomēr lauksaimnieki apliecina – lai gan graudu cenas pašlaik ir zemākas nekā šogad pavasarī, tās joprojām ir stabili augstas un ar tendenci mazliet pieaugt.

Latvijas olu ražotāju asociācija dibināta 2006.gadā. Tās mērķis ir pārstāvēt Latvijas olu ražotājus attiecībās ar Latvijas valsts institūcijām, Eiropas Savienības institūcijām, kā arī attiecībās ar citiem publisko un privāto tiesību subjektiem, piedalīties putnkopības nozari reglamentējošo tiesību aktu izstrādāšanā un apspriešanā, veicināt labas ražošanas prakses un Codex Alimentarius ievešanu putnkopības uzņēmumos, sekmēt putnkopības uzņēmumu sadarbību ar pārtikas aprites uzraudzības iestādēm, kā arī veicināt zoonožu un citu infekciju izskaušanu putnkopības uzņēmumos.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām