Augustā Izrāvienā uzvarējuši The Cardboarders, Grandeg un Pure Chocolate

2011. gada 12. septembris plkst. 13:37
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Uz eksporta tirgu orientētu uzņēmumu konkursā Izrāviens 2011 augustā uzvarējis ekoloģisku mēbeļu ražotājs The Cardboarders, metālpastrādes ražošanas uzņēmums Grandeg un šokolādes trifeļu ražotājs Pure Chocolate.

The Cardboarders veido salokāmu un apdrukājamu kartona mēbeļu dizainu, uzņēmums mēbeles arī ražo un tirgo. Uzņēmums nodarbojas arī ar ekoloģiska iepakojuma dizaina izstrādi un eko izstāžu stendu dizainu un izgatavošanu. Grandeg ir Latvijas metālapstrādes uzņēmums, kas specializējas automātisku koksnes granulu apkures katlu iekārtu projektēšanā un ražošanā. Trešais konkursa uzvarētājs augustā Pure Chocolate ražo šokolādes trifeles, kas patlaban jau tiek eksportētas uz Vāciju, Apvienoto Karalisti, Kreviju, Ukrainu, Baltkrieviju, Lietuvu, Igauniju, Franciju, Dāniju, AAE, Azerbaidžānu un Japānu.

«Jau iepriekšējos konkursa norises gados mēs novērojām, ka Latvijas uzņēmumi bieži prot radīt kvalitatīvas preces, bet nemāk tās pietiekami labi piedāvāt citos tirgos. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina – šī gada pirmajos septiņos mēnešos eksporta apjoms ir palielinājies par 34,1%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu,» stāsta Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Kopumā konkursam Izrāviens 2011 pieteicās 80 uzņēmumi. Galvenās prasības konkursa dalībniekiem bija -  eksporta apjoms ne mazāks kā 10% no kopējā apgrozījuma, uzņēmuma pamatkapitālā bija jābūt vairāk nekā 51% privātā kapitāla.

Par jūnija uzvarētājiem no 36 pietektajiem uzņēmumiem izvēlēti un ekspertu konsultācijas jau šobrīd saņem SIA Ekre, SIA Eveko, SIA Wendi Toys, bet par jūlija uzvarētājiem kļuvuši SIA Autonams, SIA Liko-R, SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala, kas tika izvēlēti no 18 uzņēmumiem.

Uzvarētājiem Lattelecom vadošie eksperti palīdzēs izstrādāt uzņēmuma mērķtiecīgai attīstībai nepieciešamos biznesa risinājumus IT&T un uzņēmuma darbības procesu jomā. Konsultācijas uzņēmumu finanšu, aizdevumu un naudas aprites jautājumos sniegs Swedbank, savukārt LIAA palīdzēs noteikt uzņēmuma mērķiem atbilstošu tirgus nišu pasaules tirgos, bet reklāmas aģentūra TBWA/Latvija nodrošinās mārketinga un komunikāciju konsultācijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām