Auroras dzīvokļu izsolē ne–banku pircēju aktivitāte nav liela

2011. gada 17. februāris plkst. 13:47
Dalies ar šo rakstu

Kārtējās projekta Aurora Park Residence dzīvokļu izsolēs nosolīti visi piedāvātie 63 īpašumi, apstiprināja projekta attīstītāja – maksātnespējīgās SIA Mazā Nometņu 16 administrators Guntars Birsāns.

Db.lv jau ziņoja, ka no 14. līdz 16. februārim notika 63 maksātnespējīgās SIA Mazā Nometņu 16 piederošo nekustamo īpašumu (dzīvokļu), kas atrodas Rīgā, Liepājas ielā 2, pirmās izsoles.

Aktīvākie solītāji bija banku nekustamā īpašuma uzņēmumi, bet divus dzīvokļus nosolījuši ne–banku klienti. Vienu dzīvokli nosolīja fiziska persona, otru – juridiska persona. Pēc G. Birsāna vērtējuma, ne–banku klientu aktivitāte nebija liela. Tādi kopumā bijuši četri, pieci klienti. Dzīvokļi nosolīti vidēji par 820 – 840 Ls/m2.

Jau vēstīts, ka SIA Mazā Nometņu 16 maksātnespēju pieteica 2009. gadā, tobrīd bija pabeigta dzīvojamā kompleksa projekta 1. kārta. Tās pabeigšana sakrita ar straujo lejupslīdi nekustamā īpašuma tirgū. 2008. gadā dzīvokļi piedāvāti par 2000 – 2500 eiro/m2.

Decembrī notikušajās projekta 40 dzīvokļu izsolēs tāpat realizēti visi īpašumi. Toreiz visvairāk dzīvokļu nosolījusi SIA Latectus (SEB bankas uzņēmums), bet dažus nopirkušas arī SIA Promano Lat (Nordea bankas uzņēmums) un SIA Salvus (DnB Nord bankas uzņēmums). Pēc izsoles rēķināts, ka vidējā dzīvokļa pārdošanas cena bijusi 820 lati/m2.

G. Birsāns informēja, ka vienā no projekta ēkām tagad ir pārdoti visi dzīvokļi, ir atlikušas divas nedzīvojamās telpas, bet marta beigās vai aprīļa sākumā varētu notikt projekta otrās mājas dzīvokļu izsole.

Db.lv vēstīja, ka bijušās zeķu fabrikas Aurora vietā savulaik plānots vērienīgs komplekss. Projektu īstenoja lietuviešu kompānijām – būvfirmai Ranga IV un investīciju kompānijai Hermes Capital piederošā SIA Mazā Nometņu 16. Investori t.s. treknajos gados lēsuši, ka investīcijas sasniegšot 50 milj. eiro. Sindicēto kredītu 31 miljona eiro apmērā Aurora Park Residence dzīvojamo māju projekta pirmās un otrās kārtas celtniecībai 2007. gadā izsniedza DnB Nord banka sadarbībā ar SEB Unibanku (tagad SEB banka) un Nordea banku. Pēc visa projekta pabeigšanas Aurora Park Residence bija plānoti ap 386 mājokļiem.

Šis projekts savulaik izpelnījās uzmanību, dzīvokli tajā rezervējot kādreizējai kultūras ministrei Helēnai Demakovai. Kompleksu projekta autors – arhitekts Andis Sīlis, kura birojs tobrīd ieguva Koncertzāles projektēšanas līgumu.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām