Pakalpojumi

Austrumu slimnīca līdz gada beigām vēlas 50% pasūtījumu un rēķinu ieviest elektroniskā veidā

Žanete Hāka, 07.02.2020

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca parakstījusi līgumu ar elektronisko dokumentu (EDI) un e-rēķinu operatoru "Telema" par "Telema EDI" risinājuma izmantošanu, tādējādi kļūstot par pirmo slimnīcu, kas Latvijā ieviesīs EDI, turklāt e-pasūtījumu un e-rēķinu aprites nodrošināšana ir daļa no plašāka piegādes ķēdes optimizācijas projekta.

RAKUS ir vairāk nekā 500 piegādātāju, ar kuriem ik gadu slimnīca apmainās ar gandrīz 100 000 dokumentiem. Tiešo savienojumu izveide ar katru piegādātāju nebija iespējama.

Kā stāsta RAKUS galvenais grāmatvedis Andris Kaktabulis: "Elektronisko pasūtījumu sūtīšana un e-rēķinu saņemšana ir daļa no plašāka piegādes ķēdes optimizācijas projekta. EDI mums palīdzēs novērst kļūdas, kā arī sniegt atgriezenisko saiti par saņemtajām precēm daudz ātrāk, nekā šobrīd, jo uzreiz varēsim salīdzināt e-pasūtījumu ar atsūtīto preces piegādes dokumentu. E-rēķina pārsūtīšana uz grāmatvedības programmu ir vēl papildus bonuss."

"Ātrās aprites patēriņa preču tirgū visu pasūtīto produktu nesaņemšana vai nepilnu produktu apjomu saņemšana ir visai izplatīta. Savukārt veselības aprūpes sektorā šāda situācija nav pieņemama. Ātras atgriezeniskās saites saņemšana par jebkuru krājumu nepietiekamību ir kritiski svarīga, lai ātri sāktu meklēt aizstājējus. Šajā gadījumā kritiskās informācijas aprite tagad aizņems minūtēs, nevis stundas vai dienas," skaidro SIA "Telema" Pārdošanas direktors Valdis Zītars.

Sistēma ir veidota ciešā sadarbībā ar SIA "RGP", kas ir viens no lielākajiem "HORIZON ERP" atbalsta uzņēmumiem Latvijā. RGP SIA direktors Jānis Priedītis komentē: "Mēs redzam RAKUS projektu kā pirmo soli Latvijas veselības aprūpes sniedzēju "edifikācijas" virzienā. Ieguvumi procesos un uzlabotais darījumu apstrādes ātrums ir ļoti pārliecinoši iemesli ieviest EDI. Mēs esam gatavi atbalstīt visus Horizon lietotājus EDI projektos."

A. Kaktabulis skaidro, ka slimnīcas mērķis ir līdz 2020. gada beigām "edificēt" vairāk nekā 50% pasūtījumu un rēķinu, pēc trim gadiem palielinot šo daļu līdz 95%

Slimnīcas visā Eiropā arvien vairāk uzsāk iniciatīvas dēļ lielā spiediena samazināt veselības aprūpes izmaksas šī brīža dinamiskajā vidē. Piegādes ķēžu izmaksu samazināšana ir viens no galvenajiem fokusiem Eiropas slimnīcu izmaksu optimizācijas stratēģijās. EDI izplatības līmenis ir visaugstākais Apvienotajā Karalistē (virs 80%), kam seko Francija, Benilukss valstis, Dānija un Vācija, liecina dati.

Visizplatītākie darījumu dokumenti Eiropā ir pasūtījums, preču transportēšanas dokuments, preču saņemšanas dokuments un rēķins (ORDERS, ORDRSP, DESADV, RECADV un INVOICE), stāsta V. Zītars.

RAKUS ir lielākā slimnīcu grupa Latvijā, kurā ietilpst pieci stacionāri, nodrošinot daudzpusīgus veselības aprūpes pakalpojumus. Kopā slimnīcās gada laikā sniedz pakalpojumus vairāk nekā 70 000 stacionāri un 760 000 ambulatori ārstētiem pacientiem.

"Telema" ir vadošais EDI un e-rēķinu operators Baltijas valstīs, kas piedāvā piegādes ķēdes datu plūsmas automatizācijas IT risinājumus. Telema pakalpojumus izmanto vairāk nekā 4400 veikalu un 1200 piegādātāju. Gada laikā šie uzņēmumi apmainās ar vairāk nekā 18 miljons dokumentiem.

Komentāri

Pievienot komentāru