Auto koplietošana izmēģināta jau 1500 reizes

2017. gada 07. jūlijs plkst. 18:06
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Start-up
Dalies ar šo rakstu

Auto koplietošanas pakalpojuma Carguru mobilā lietotne līdz šim lejupielādēta vairāk nekā 2000 reižu un bijuši aptuveni 1500 īslaicīgās auto nomas gadījumi

Lielākoties tie ir braucieni pilsētas robežās, bet ir bijuši arī garāki braucieni ap 50 līdz 100km. «Protams, mums vēl priekšā daudz un dažādi izaicinājumi, bet arī sasniegumi var tikai pieaugt. Kopumā esmu apmierināts ar līdzšinējiem panākumiem un redzu lieliskas attīstības iespējas nākotnē,» teic Vladimirs Reskājs, Carguru idejas autors.

Vaicāts, kā notiek ieiešana tirgū, V. Reskājs atzīst, ka saskaras ar izaicinājumiem – kā jau jebkurš jauns uzņēmums. «Carguru gadījumā esam Latvijas tirgū pirmie, tāpēc daudzi vēl nezina, kas ir automašīnu koplietošana un īslaicīgā noma,» viņš teic. Uzņēmums šobrīd aktīvi strādā pie lietotnes uzlabošanas, kas līdz šim lejupielādēta vairāk nekā 2000 reižu. Tāpat tiek aprīkotas jaunās mašīnas, lai paplašinātu pieejamo auto skaitu – līdz jūlija vidum to skaitu plānots palielināt līdz 25, bet līdz vasaras beigām to skaits sasniegs 50.

«Vēlamies paplašināt arī autostāvvietu skaitu un pielāgot tarifus t.s. pīķa stundām, kad mašīnas tiek izmantotas visvairāk. Priecē, ka Carguru mašīnas nestāv uz vietas un jau šobrīd aktīvi tiek izmantotas,» saka V. Reskājs.

Ar laiku Carguru plāno ieviest sadaļu korporatīvajiem klientiem, kas ļaušot uzņēmumiem ietaupīt uz sava autoparka uzturēšanas rēķina. «Nākotnē attīstoties, plānojam piedāvāt izmantot koplietošanas mašīnas arī valsts pārvaldes struktūrām. Tas ļaus atbrīvot līdzekļus, kurus būs iespējams novirzīt citām, sabiedrībai svarīgiem mērķiem,» uzskata V. Reskājs.

DB jau rakstīja, ka maijā Carguru sāka piedāvāt automašīnu koplietošanas pakalpojumu. Skaidrojot, ko nozīmē šāds pakalpojums, V. Reskājs teic, ka tā ir mašīnu īslaicīga noma – cilvēks paņem auto tur, kur to vajag, un lieto tik ilgi, cik nepieciešams, samaksājot par lietošanas laiku. Vairākās vietās Rīgā būs vieglās automašīnas, kurās jebkurš, kurš būs lejupielādējis Carguru mobilo lietotni, izgājis reģistrācijas procedūru un atbildīs lietošanas noteikumiem, varēs iznomāt auto uz konkrēto laiku, kas nepieciešams.
 

Dalies ar šo rakstu