Automašīnas degvielas tvertnē benzīna vietā atrod nedeklarētas cigaretes

2011. gada 18. marts plkst. 15:26
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki 17. marta vakarā, veicot muitas kontroles pasākumus Terehovas muitas kontroles punktā, novērsa mēģinājumu valstī nelegāli ievest 20 tūkstošus cigarešu jeb tūkstoš Prima Nevo markas cigarešu paciņas ar  Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Cigaretes bija paslēptas automašīnas degvielas tvertnē. Cigaretes un automašīna, kurā bija izveidots slēpnis, ir aizturēta, bet automašīnas vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Šī gada 17.marta vakarā Terehovas muitas kontroles punktā pa «zaļo koridoru» iebrauca Volkswagen markas vieglā automašīna. Uz aizdomu pamata VID darbinieki nolēma automašīnu novirzīt padziļinātās muitas kontroles veikšanai. Tās laikā tika demontēta transportlīdzekļa degvielas bāka un tajā atklāta speciāli izgatavota lūka. Tvertnē bija paslēpti 20 tūkstoši cigarešu jeb tūkstoš markas Prima Nevo cigarešu paciņas ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Automašīnas vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 panta par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās nedeklarējot. Cigaretes un automašīna, kurā bija izveidots slēpnis, ir izņemta un novietota aizturēto preču noliktavā līdz lēmuma pieņemšanai administratīvajā lietā.

Dalies ar šo rakstu