Autonams: zagļi svētkus nesvin, bet turpina zagt

2007. gada 21. decembris plkst. 8:53
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Svētki ir laiks, kad cilvēki kļūst sirsnīgāki un bezrūpīgāki, tāpēc viņiem maldīgi šķiet, ka arī zagļi Ziemassvētku un Jaunā gada laikā dosies svinēt un tajā laikā nezags, norāda Autonams.

Autonams brīdina, ka tieši svētku laiku, kad cilvēki ilgstoši atstāj māju un auto bez uzraudzības, zagļi izmanto sev par labu. Tādēļ auto īpašniekiem būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība sava auto drošībai, kā arī vietām, kur to atstāj, lai līdz ar svinību beigšanos tie nepaliktu bez automašīnas. Jāatceras, ka automašīnas zagļi mēdz nozagt arī no privātmāju pagalmiem.

Edvīns Panders, Autonams pārdošanas un attīstības direktors, valdes loceklis: „Svētku laikā cilvēki mazāk pievērš uzmanību savam īpašumam un bieži dodas atpūtā atstājot māju un arī auto bez uzraudzības. Auto zagļi sevišķi novērtē nepietiekami aizsargātas automašīnas, īpaši, ja tās atstātas nomaļās vietās. Tomēr arī plašais auto klāsts lielveikalu stāvlaukumos ir vilinošs un tiek izmantota iespēja, kamēr cilvēki iepērkas, gatavojoties svētkiem. Iezīmējas tendence, ka auto tiek nozagti pat no privātmāju pagalmiem, arī tad, ja mājās naktī guļ cilvēki.”

Auto zagļi zog ne tikai tumšās, nomaļās vietās, bet arī no privātmāju pagalmiem. Turklāt, ja mājās neviena nav, bet auto stāv pagalmā, zagļiem pat nav jāaizvelk auto no pagalma, lai netraucēti darbotos. Iecienīta auto zādzību vieta ir arī pie lielveikaliem, kur auto zaglis noskata tīkamāko auto un atkarībā no auto aizsardzības līmeņa zaglim var nebūt vajadzīgas pat piecas minūtes.

Šogad zagļu iecienītākās joprojām ir VolksWagen, Audi un BMW markas automašīnas. Turklāt tiek dota priekšroka līdz 1998.gada izlaiduma automašīnām, jo tās visai bieži nav pietiekami aprīkotas ar pretaizdzīšanas iekārtām. Tomēr iezīmējas tendence, ka zagļi zog arī jaunākas automašīnas. Arvien vairāk tiek zagtas līdz piecus gadus jaunas automašīnas, kuras ir aprīkotas ar ražotāja uzstādītajām pretzagšanas iekārtām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām