Autopārvadātājiem būs jāmaksā Krievijas ceļu nodeva

2009. gada 23. janvāris plkst. 16:49

Turpmāk Latvijas autopārvadātājiem, lai izbrauktu no Krievijas būs jāmaksā ceļu nodeva.

Latvijas Republikas Satiksmes ministrija ir saņēmusi no Krievijas Federācijas Transporta ministrijas vēstuli par ceļu lietošanas nodevas ieviešanu no 2009.gada 1.februāra. Maksa par ceļu lietošanu tiek noteikta atkarībā no valstī pavadāmā laika perioda, pārvietojoties pa Krievijas Federācijas ceļiem ar Latvijā reģistrētu kravas autotransporta līdzekli, kura celtspēja pārsniedz 3.5 tonnas. Vienas dienas maksa būs 385 Krievijas rubļi (6.24 lati) vienam ārvalstīs reģistrētam autotransporta līdzeklim. Pārvadātāji var maksāt arī 60 tūkstošus Krievijas rubļu (972 latus) kā gada nodevu, 5 tūkstošus Krievijas rubļu (81 latu) par vienu mēnesi vai 1154 Krievijas rubļus (18.69 lati), ja zināms, ka Krievijas Federācijas teritorijā jāuzturas nedēļu.

Lai gūtu priekšstatu par potenciālajām Latvijas kravas autopārvadātāju izmaksām saistībā ar ceļu lietošanas nodevas ieviešanu Krievijā, Starptautisko autopārvadājumu koordinācijas daļa, izmantojot tās rīcībā esošo datu bāzi par Latvijas pārvadātāju veiktajiem braucieniem uz Krieviju 2008. gadā, un pieņemot, ka kravu pārvadājumu apjoms 2009.gadā samazināsies par aptuveni 20%, ir veikusi aprēķinus un prognozē, ka kopumā par Krievijas ceļu lietošanu samaksātā summa varētu būt apmēram 1,4 miljoni latu (87 miljoni Krievijas rubļu) gadā jeb vidēji uz vienu transportlīdzekli 340 - 450 lati.

Ceļu lietošanas nodevas apmaksa jāveic ne vēlāk kā 24 stundu laikā no brīža, kad transporta līdzeklis ir iebraucis Krievijas Federācijā. Autotransporta līdzeklis tiks izlaists no Krievijas Federācijas teritorijas tikai tad, kad autovadītājs kontroles dienesta darbiniekam ir uzrādījis nodevas samaksu apliecinošu dokumentu. Maksa par ceļu lietošanu paliek nemainīga, ja vairākas reizes tiek šķērsota robeža. Norēķini būs iespējami gan bankās, gan citās kredītiestādēs, savā vēstulē informē Krievijas Federācijas Transporta ministrija.