Autotransporta inspekcija sāk kontroles bez policijas

2007. gada 09. augusts plkst. 17:41
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien, 9.augustā Autotransporta inspekcijas (Inspekcijas) vadītājs Guntars Viziņš deva simbolisku startu inspektoru vienībām, lai tās dotos savā pirmajā transportlīdzekļu kontrolē bez Valsts policijas pavadības.

Šādas izmaiņas paredz šā gada 8.augustā spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi Nr.517 Autopārvadājumu kontroles kārtība, Db.lv informēja Autotransporta inspekcija.

Sākot ar ceturtdienu, lai kontrolētu autopārvadājumu atbilstību normatīvo aktu prasībām, Inspekcijas amatpersonas ir tiesīgas apturēt pasažieru autobusus un kravu transportlīdzekļus. Inspekcijai ir tiesības noformēt protokolus par konstatētajiem pārkāpumiem un saukt vainīgos pie administratīvās atbildības, t. sk. piemērojot naudas sodus atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam.

''Šīs izmaiņas normatīvajos aktos atļauj turpmāk Inspekcija patstāvīgi plānot savu darbu – līdz šim tas lielā mērā bija atkarīgs no Valsts policijas, no viņu darbinieku resursiem,'' uzsvēra Inspekcijas vadītājs G.Viziņš.

Līdz ar šiem grozījumiem noteikumos, sagaidāms, ka Inspekcijas darbs kļūs efektīvāks, kontroles biežākas, kā arī tiks optimizēts policijas darbs, jo to vienībām vairs nevajadzēs pavadīt inspektorus.

''Jo biežākas būs kontroles, jo vairāk autopārvadātāji centīsies ievērot noteikumus'', norādīja Inspekcijas vadītāja vietnieks Renārs Derrings.

2006.gadā Inspekcija kontrolēja 32 tūkstošus transportlīdzekļu. Gandrīz katram desmitajam tika konstatēti pārkāpumi. Biežāk konstatētie pārkāpumi ir autovadītāja darba un atpūtas režīma, licencēšanas noteikumu un pašpārvadājumu noteikumu pārkāpumi, kā arī transporta atļautās masas, ass slodzes vai gabarītu pārsniegšana u.c.

Inspekcija kontrolē komercpārvadājumu, pašpārvadājumu, regulāro un neregulāro starptautisko un tālsatiksmes pasažieru pārvadājumu, bīstamo kravu, starptautisko autopārvadājumu, kravas izvietošanas un nostiprināšanas u.c. noteikumu ievērošanu. Paredzams, ka tuvākajā laikā Inspekcija sāks kontrolēt transportlīdzekļu riepu un sakabes stāvokli.

Autotransporta inspekcija neveic vieglā autotransporta kontroli.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām