Autovadītāji Latvijā var priecāties!

2008. gada 16. janvāris plkst. 15:32
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Valsts akciju sabiedrība Latvijas Valsts ceļi izveidojusi jaunu mājas lapu ceļu lietotājiem, kurā iekļauta diezgan plaša un noderīga informācija, kuru līdz šim tikai ar lielām pūlēm bija iespējams atrast internetā un citos avotos.

www.celugids.lv ievietota autovadītājiem visnepieciešamākā informācija - par laika un ceļa apstākļiem, satiksmes ierobežojumiem ceļu remontdarbu laikā, situāciju uz ceļiem, autotransporta plūsmu, sastrēgumiem, satiksmes negadījumiem, ja to dēļ uz ceļiem ir izveidojusies ārkārtēja situācija, kā arī par satiksmei bīstamiem krustojumiem un transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumiem ne tikai Rīgā, Latvijā vai Baltijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Autovadītāji tiks informēti arī par situāciju robežkontroles punktos uz Krievijas un Baltkrievijas robežas.

Autovadītāji mājaslapā varēs uzzināt, kādi ceļu satiksmes noteikumi ir spēkā Latvijā un citur Eiropā, kādi ierobežojumi noteikti katrā valstī- maksimālais braukšanas ātrums, pilnas transportlīdzekļu masas, pieļaujamais maksimālais transportlīdzekļu garums, platums un augstums, tāpat arī pieļaujamā alkohola koncentrācija autovadītāja asinīs un kādi ir bērnu pārvadāšanas nosacījumi. Jaunajā mājaslapā ir ievietota informācija par maksas ceļiem un to nodevu apmēriem dažādās valstīs, kā arī, kur un kā maksāt par maksas autoceļu izmantošanu. Tāpat kādi noteikumi ir braukšanai ziemā, kādas prasības ir automašīnu riepām katrā no valstīm, kādi ierobežojumi noteikti transportlīdzekļu iebraukšanai atsevišķu valstu pilsētu centros un kādas nodevas jāmaksā par iebraukšanas atļaujām (piem., Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā), papildus, kādi ir sodu apmēri par izdarītajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un citiem ar civiltiesisko atbildību saistītiem jautājumiem.

Mājaslapā ir bez maksas pieejamas interaktīvas autoceļu tīkla kartes, gan Latvijas, gan arī citu valstu, kurās ir iespējams atrast konkrētu apdzīvotu vietu un pirms došanās ceļā, apskatīties, cik tālu ir līdz galamērķim, pa kādu maršrutu labāk braukt un cik ilgi nāksies pavadīt ceļā.

Ceļu gidā autovadītājiem tiks doti arī dažādi ieteikumi, piemēram, kā pareizi braukt pa platajiem ceļiem, kā braukt ziemā, kā braukt droši dažādos apstākļos, kur apgūt drošu braukšanu, kā pārliecināties par savu auto vadīšanas prasmi, veicot zināšanu pārbaudes testus.

Atsevišķa sadaļa mājaslapā ir atvēlēta kravas un pasažieru autopārvadātājiem, kur var iegūt informāciju par autobusu un kravas transportlīdzekļu izmēru un svaru ierobežojumiem Eiropas valstīs, bīstamo kravu pārvadāšanas noteikumiem, komercpārvadājumu licencēšanu un prasībām, kādas jāievēro, veicot starptautiskos pasažieru vai kravas autopārvadājumus, tāpat autopārvadājumu kontroles kārtību, transportlīdzekļu apkalpes locekļu darba laika organizēšanas, ievērošanas un uzskaites noteikumus un transportlīdzekļu vadīšanas un autovadītāja atpūtas laika uzskaiti.

Mājaslapa arī turpmāk regulāri tikšot atjaunota un pakāpeniski papildināta ar autovadītājiem noderīgu informāciju, lai nākotnē tā kļūtu par galveno informācijas avotu, kur autovadītāji visātrāk un visvieglāk var iegūt nepieciešamo informāciju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām