Azerbaidžāna varētu investēt Latvijas ostās un loģistikas centros

2011. gada 20. aprīlis plkst. 18:09
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Azerbaidžānas puse cer saņemt konkrētus biznesa piedāvājumus, sarunu laikā ar satiksmes ministru Uldi Auguli atzina Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elmans Zeinalovs. Viņi šodien tikās, lai pirms Starpvaldību komisijas (SVK) sēdes pārrunātu abu valstu sadarbības aktualitātes. Vēstnieks atzina, ka ir būtiski ciešāk sadarboties ne vien vadības, bet arī uzņēmēju līmenī. Satiksmes ministrs piedāvāja Azerbaidžānas preču tranzītam izmantot Latvijas transporta sistēmu. Pastāv iespēja 24 stundu laikā preces no Latvijas loģistikas un distribūcijas noliktavām nogādāt Helsinku, Stokholmas, Minskas, Varšavas un Maskavas veikalos. Šādu loģistikas centru attīstīšanai prioritārās vietas ir ostas un lielākie dzelzceļa mezgli. Savukārt nodokļu atlaides, kas attiecas uz brīvajām ekonomiskajām zonām un brīvostām, ir īpaša priekšrocība darbam Latvijas ostās.

E. Zeinalovs atzina, ka Azerbaidžānas bizness ir ieinteresēts regulāru avioreisu uzturēšanā arī ziemas sezonā. Viņš aicināja U. Auguli rosināt airBaltic šī jautājuma izvērtēšanu. Ar šā gada 11. maiju lidsabiedrība plāno atjaunot sezonālos reisus starp abu valstu galvaspilsētām divas reizes nedēļā, bet, sākot ar 6. jūniju līdz 2011. gada vasaras sezonas beigām – trīs lidojumus nedēļā.

Transporta plūsmu nodrošināšanā austrumu – rietumu virzienā Latvijai ir izveidojusies veiksmīga pieredze. No Latvijas uz Kazahstānu kursē vienīgais ES regulārais konteinervilciens Baltika Tranzit, ar kuru nedēļas laikā var nogādāt kravas līdz galapunktam.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām