Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji

Bagātākais lietuviešu uzņēmējs – Maxima īpašnieks Numavičs 

Lietuvas bagātākais uzņēmējs ir veikalu tīkla Maxima radītājs Nerijus Numavičs. Viņam pieder 60% no Vilniaus prekybos (Viļņas tirdzniecība) grupas, kam pieder vairāk nekā desmit dažādu profilu uzņēmumu Lietuvā, Nīderlandē un Kiprā, izklaides centri Akropolis Lietuvas lielākajās pilsētās, kā arī Eiropaptieku tīkls, vēsta laikraksta Veidas 2011. gadā apkopotā informācija par bāgātākajiem Lietuvas uzņēmējiem.

Gunta Kursiša, 2011. gada 27. jūnijs plkst. 17:14

Otrajā vietā bagātāko lietuviešu uzņēmēju topā ierindojas koncerna MG Baltic, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu, investcijām jaunos biznesa projektos un alkohola ražošanu, prezidents un 100% īpašnieks Darius Mockus. Viņš ir arī mediju īpašnieks – D. Mockus pieder NEO-PRESS, Alfa Media un televīzijas kanāls LNK.

Trešajā vietā sarakstā atrodas uzņēmējs un 14% Vilniaus prekybos grupas īpašnieks Žilvinas Marcinkevičius. Viņam seko Bronislovas Lubys, kam pieder 62% koncerna Achemos. Achema Group pārvalda vairāk nekā 50 uzņēmumu, kas darbojas ķīmijas, loģistikas, transporta, kravu iekraušanas un izkraušanas, enerģētikas un masu mediju nozarēs, liecina informācija Achema Group mājaslapā.

Bagātāko lietuviešu uzņēmēju piecinieku noslēdz Augustinas un Artūras Rakauskai – 49,9% Senuku prekybos centru grupe īpašnieki. Uzņēmums nodarbojas ar būvniecības materiālu mājsaimniecības preču tirgošanu.

Sestajā vietā atrodas uzņēmējs Raimondas Tumenas – 45% Sondora akciju. Septītajā vietā – Mindaugas Marcinkevičius, 10% Vilniaus prekybos īpašnieks. Astotajā vietā – Vladas Numavičus, kam pieder 8% Vilniaus prekybos. Devītajā vietā – Arūnas Martinkevičius, 100% tekstila, mēbeļu un nekustamā īpašuma koncerna SBA īpašnieks. Desmitajā bagātāko Lietuvas uzņēmēju saraksta vietā atrodas Pranas un Andrius Kizinai – 100% uzņēmuma, kas nodarbojas ar iepakošanu Lietpak īpašnieki.

Nepalaid garām

7,03 miljoni eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn...

Šobrīd Latvijas veikalos nav iespējams iegādāties AS Dzintars krēmu Niveja, biznesa portālam...

Dzērienu ražotājs Coca-Cola pirmo reizi atklājis, ka viena gada laikā tas izmanto...

Kontekstā ar pašlaik aktuālajiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādiem sociālajos tīklos...

Saskaņā ar starptautiska pārtikas atkritumu mazināšanai veltīta projekta Fusions datiem aptuveni...

Grupas Prāta Vētra bundzinieks, mūziķis Kaspars Roga šā gada maija sākumā skatītājiem...