Balodis: meža cūku vakcināja varētu izmaksāt simtiem tūkstošu latu

2012. gada 04. decembris plkst. 8:36
Autors: Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijā drīz ieradīsies Eiropas eksperti, lai dalītos savā pieredzē ar meža cūku vakcināciju pret klasisko cūku mēri, kas Latvijai var izmaksāt simtiem tūkstošu latu. Kā LNT raidījumā 900 sekundes norādīja Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis, simtiem tūkstošu latu izmaksā tikai viena vakcinācijas kampaņa, turklāt ar vienu šādu vakcinācijas kampaņu nepietikšot.

Balodis skaidroja, ka ir divi veidi, kādos vakcinēt meža cūkas - vakcīnu izvietošana pie barotavām un vakcīnu izplatīšana no gaisa, ar lidmašīnas palīdzību. Līdzīgā veidā, no gaisa, izplata arī trakumsērgas vakcīnas.

PVD vadītājs uzsvēra, ka šīs vakcīnas citiem dzīvniekiem nav bīstamas.

Balodis norādīja, ka Eiropā meža cūku vakcinācija pret cūku mēri iepriekš notikusi, piemēram, Vācijā.

Eiropas eksperti arī vērtēs Latvijas dienesta rīcību šādās seituācijās, jo vēlāk Latvija nepieciešamības gadījumā vērsīsies Eiropas Komisijā pēc izmaksu kompensācijas.

Mājas cūku vakcinācija pret cūku mēri Eiropas Savienībā ir aizliegta. Šajā gadījumā pieeja ir - visu inficēto dzīvnieku iznīcināšana.

Eiropas eksperti novērtēs LV PVD rīcību, jo vēlāk LAtvija vērsīsies pēc kompensācijas

Balodis norādīja, ka gadījumā, ja vakcīnas vajadzēs iegādāties un izplatīt, tad jārēķinās, ka pirmais pirkums varētu būt aptuveni 600 tūkstošu latu apmērā, ko daļēji segtu no Latvijas budžeta, bet daļēji piedalītos Eiropa.

Tomēr Eiropas eksperti, kas ieradīsies Latvijā, neesot tie, kas noteiks, cik lielu kompensāciju Latvija nepieciešamības gadījumā saņms, uzsvēra PVD vadītājs.

Balodis arī norādīja, ka patlaban valdība par iespējamajiem izdevumiem nav informēta, jo šobrīd vēl neesot 100% pārliecība, ka šī vakcīna būs nepieciešama.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām