Balsts: Cenu pieaugums raisījis investoru interesi

2011. gada 08. marts plkst. 9:20
Dalies ar šo rakstu

Ziņa par ātrāko un lielāko mājokļu cenu kāpumu pasaulē gada garumā – 19,09% – ir radījusi ārvalstu investoru interesi par mūsu valsti. Pieaugusi gan Skandināvijas, gan kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas – interese par nekustamo īpašumu Latvijā, apgalvo Balsta vadītājs Aigars Zariņš.

Db.lv jau ziņoja, ka pēc interneta vietnes Global Property Guide pētījuma, 2009. gadā Latvijas mājokļu tirgus ir piedzīvojis cenu samazinājumu par 52 %, un tas bijis straujākais kritums, savukārt 2010. gadā mājokļu cena ir palielinājusies par 19 % – un arī tas ir bijis rekords, jo citur pasaulē cenu izmaiņas ir bijušas mērenākas.

Pēc A. Zariņa teiktā, kopumā nekustamā īpašuma tirgus attīstību bremzē zema iedzīvotāju maksātspēja, neskaidra valsts stratēģija un nodokļu politika, kā arī banku kredītpolitika, taču Balsts prognozējot, ka cenu pieaugums turpināsies.

Gads iesācies bez krasām izmaiņām cenās. Pēc kompānijas aprēķiniem, februārī sērijveida dzīvokļu vidējā cena Rīgā bijusi 645 eiro/m2. Komercobjektu segmentā lielāks pieprasījums ir bijis pēc lielām ražošanas un noliktavu telpām 1000 – 2000 m2 platībā. Rīgas centrā interese ir pēc mazumtirdzniecības telpām vietās ar aktīvu gājēju plūsmu.

Faktors, kas varētu liecināt par tirgus attīstību, ir jaunu cilvēku interese par nekustamā īpašuma aģenta profesiju. Pēc kompānijas novērojumiem, kandidātu skaits sācis augt jau 2010.gada decembrī un turpina palielināties, šobrīd iesūtīto CV skaits ir par piekto daļu lielāks nekā 2010.gada nogalē. Aģenta profesija galvenokārt interesējot studentus, kā arī cilvēkus, kas tikko beiguši augstskolas.
 

Dalies ar šo rakstu