Balsts: krīt pieprasījums pēc nekustamā īpašuma aģentu pakalpojumiem

2011. gada 04. augusts plkst. 12:27
Dalies ar šo rakstu

Pirmais pusgads nekustamo īpašumu tirgū bijis stagnācijas periods. Vasaras un atvaļinājumu laikā situācija neuzlabosies, uz augšupeju var cerēt sākot ar septembri, uzskata kompāniju grupas Balsts vadītājs Aigars Zariņš

Jūlijā būtiskas izmaiņas nav notikušas. Pēc Balsta informācijas, līdz šim bija vērojamas nenozīmīgas cenu svārstības, bet pašlaik sērijveida dzīvokļu vidēja cena ir 601 eiro/m2. Pretēja situācija iezīmējas īres segmentā. Balsts iepriekš prognozēja krasu īres cenu celšanos Rīgas centrā un Jūrmalā konkursa Jaunais vilnis dēļ, kā rezultātā varētu pieaugt arī Krievijas pilsoņu interese par uzturēšanās atļaujām. Par šo prognožu piepildīšanos varēšot spriest tikai septembrī.

Zemā ienākumu līmeņa dēļ daudziem Latvijas iedzīvotājiem bankas nepiešķir kredītus, tādēļ viņi izvēlas dzīvot īrētā mājoklī. Kopumā šobrīd manāms īres dzīvokļu trūkums Rīgā, lielākoties – kvalitatīvu dzīvokļu ar pieprasītāko platību (2 līdz 3 istabas). Banku meitas uzņēmumi šobrīd ir pārņēmuši daudzus dzīvokļus, kas vēl nav pieejami tirgū, bet cilvēki, kam īpašumā ir šādi dzīvokļi, veiksmīgi ir tos izīrējuši. Visu šo notikumu rezultātā piedāvājums ir sarucis un pēdējos trīs mēnešos nepietiekamā piedāvājuma rezultātā īres cenas kāpušas par 6%, komentējis Aigars Zariņš.

Viņš neslēpj, ka arvien sīvāka kļūst konkurence starp nekustamo īpašumu kompānijām, jo cilvēki bieži vien izvēlas savu nekustamo īpašumu pārdot vai izīrēt bez nekustamo īpašumu aģentu starpniecības, bet arvien lielāka loma ir internetam.

Pēc banku datiem, piešķirto hipotekāro kredītu skaits nav samazinājies, tas stabili turas vienā līmenī, taču būtiski samazinājies to klientu skaits, ko atved nekustamo īpašumu kompāniju pārstāvji. Šis apstāklis apliecina, ka pieprasījums pēc nekustamo īpašumu aģentu pakalpojumiem krīt. Savukārt ārvalstu iedzīvotāju interese pēc nekustamo īpašumu kompāniju pakalpojumiem ir tikpat augsta kā agrāk.

A. Zariņš uzsver, ka daudzi mājokļu īpašnieki neapzinās, ka nekustamā īpašuma pārdošanas procesā ir vairāki posmi, kuros nepieciešams pieredzējis un zinošs speciālists (piemēram, lai noteiktu pareizu cenu, mārketingam, izdevīgākā finansējuma nodrošināšana īpašuma iegādei, kā arī pareiza darījuma juridiskā noformēšanai). Šādos tirgus apstākļos izdzīvošot stiprākie, tās kompānijas, kas būs inovatīvas.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām