Baltais nams gatavojas valdības darba apturēšanai 

ASV Baltais nams ceturtdienas vakarā paziņoja, ka gatavojas federālās valdības darba apturēšanai pusnaktī uz piektdienu, jo Kongress ir sastapies ar šķērsli savos centienos pieņemt likumprojektu par valdības finansēšanu.

LETA/AFP, 2018. gada 09. februāris plkst. 8:11

Dažas stundas pirms pašreizējā valdības īstermiņa finansējuma izbeigšanās republikāņu senators Rends Pols bloķēja ātra Senāta balsojuma sarīkošanu par kompromisa likumprojekta izskatīšanu.

Baltā nama Pārvaldības un budžeta birojs «pašlaik gatavojas asignējumu pārtraukumam», paziņoja šī biroja amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

Šī amatpersona gan aicināja likumdevējus «bez vilcināšanās» pieņemt budžeta likumprojektu un nodot to parakstīšanai ASV prezidentam Donaldam Trampam, tomēr ir maz ticams, ka tas varētu notikt līdz pusnaktij uz piektdienu.

Likumprojekts, kas paredz pagarināt valdības finansējumu uz sešām nedēļām un pacelt federālā parāda griestus, ceturtdien bija jāpieņem Senātā, pirms tas tiktu nosūtīts balsojumam Pārstāvju palātā un pēc tam prezidentam parakstīšanai.

Ātram balsojumam par likumprojekta izskatīšanu Senātā ir nepieciešama visu 100 senatoru piekrišana, bet pret to iebilda republikāņu senators Rends Pols.

Pols no Senāta tribīnes kritizēja federālo izdevumu griestu pacelšanu un sacīja, ka viņš neļaus republikāņu kontrolētajam Senātam sarīkot ātru balsojumu par likumprojekta izskatīšanu.

«Es nevaru pilnīgi godīgi un labā ticībā vienkārši novērst skatienu, jo mana partija tagad ir līdzdalīga [budžeta] deficītā,» teica Pols.

«Ja jūs esat pret [Baraka] Obamas [administrācijas budžeta] deficītu, bet esat par republikāņu [budžeta] deficītu, vai tā nav liekulības definīcija?» sacīja Pols, piebilstot, ka viņš grib, lai pārējie likumdevēji «justos neērti».

Senāta mazākumā esošo demokrātu līderis Čaks Šumers brīdināja, ka sāk pietrūkt laika valdības darba pārtraukšanas novēršanai.

Ja Pols neatkāpsies no savas nostājas, tad saskaņā ar Senāta noteikumiem Senāta republikāņu vairākuma līderis Mičs Makonels var izsludināt jaunu sēdi pusnaktī un pēc tam vienu stundu pēc pusnakts sarīkot procedūras balsojumu par budžeta izdevumu likumprojekta izskatīšanu. Balsojums par šo likumprojektu notiktu pēc tam.

Likumprojekta pieņemšanas gadījumā tas tiks nodots Pārstāvju palātai. Ja Pārstāvju palāta to pieņems un pēc tam to parakstīs Tramps, kurš šo likumprojektu atbalsta, tad valdības darbs būs apturēts uz pavisam īsu laiku.

Likumprojekta pieņemšana Pārstāvju palātā ne tuvu nav droša, jo finanšu ziņā konservatīvie kongresmeņi var iebilst pret valsts parāda palielināšanu divus mēnešus pēc 1,5 triljonu dolāru vērtās nodokļu samazināšanas paketes pieņemšanas.

Pret šo likumprojektu var iebilst arī liberālie kongresmeņi, tostarp Pārstāvju palātas demokrātu mazākuma līdere Nensija Pelosi, jo tas neparedz pasargāt no izraidīšanas nelegālos imigrantus, kuri ASV tika ievesti kā bērni.

Likumprojekts ietver ASV Senāta līderu trešdien panākto abu partiju vienošanos par 2018. un 2019.gada budžetu. Tā paredz par 300 miljardiem dolāru palielināt militāros un nemilitāros izdevumus 2018. un 2019.gadā, kā arī paaugstināt parāda griestus līdz nākamā gada 1.martam.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 22. janvāris plkst. 16:30

Darbinieki tagad nosūtīti bezalgas atvaļinājumā.

2018. gada 22. janvāris plkst. 7:46

ASV sestdienas rītā oficiāli tika sākta valdības darba daļēja apturēšana.

2018. gada 20. janvāris plkst. 14:02

ASV sestdienas rītā oficiāli sākta valdības darba daļēja apturēšana, jo līdz noteiktajam...

2017. gada 07. aprīlis plkst. 14:18

ASV veiktie raķešu triecieni Šairatas gaisa spēku bāzei Sīrijā ir adekvāta rīcība,...

2017. gada 07. aprīlis plkst. 11:42

ASV raķešu triecienā Šairatas aviobāzē Sīrijas vidienē nogalināti vismaz seši...

Nepalaid garām

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

No šīs sadaļas
2018. gada 05. februāris plkst. 8:23

Pēc Apple paziņojuma par ārvalstu uzkrājumu repatriēšanu citas lielās kompānijas izvēlas paklusēt.

2018. gada 01. februāris plkst. 15:42

Populārs Rīgas domes deputātu komandējumu galamērķis pērn bijis Krievija.

2018. gada 01. februāris plkst. 11:03

Krietni dārgāk izmaksājis VARAM brauciens uz Keniju. Šim braucienam ministrija tika atvēlējusi teju piecus tūkstošus eiro.

2018. gada 31. janvāris plkst. 15:02

Kopējie pašvaldību budžeta ieņēmumi pērn sasniedza 2,46 miljardus eiro, kas ir straujākais ieņēmumu pieaugums kopš finanšu krīzes.

2018. gada 23. janvāris plkst. 6:56

Likumprojekts paredz valdības finansēšanu līdz 8.februārim un federālo darbinieku atgriešanos darbā jau otrdien.

2018. gada 19. janvāris plkst. 10:56

Budžeta plānošanā Latvijā vēl ir daudz kur augt un vairāk nepieciešama ilgtermiņa domāšana, piemēram, mazinot parādus un veidojot «drošības spilvenus».

2018. gada 18. janvāris plkst. 9:30

Latvijas valsts parāds Eiropas mērogā ir zems, bet eksperti brīdina par nepieciešamību veidot uzkrājumus nebaltai dienai.

2018. gada 17. janvāris plkst. 14:42

Valsts kontrole norāda uz steigu, kādā ik gadu tiek lemts par ieņēmumus palielinošiem pasākumiem vismaz 130 – 250 miljonu eiro apmērā.

2017. gada 19. decembris plkst. 16:56

Ar balsu vairākumu Jūrmalas dome otrdien apstiprināja Jūrmalas pilsētas pašvaldības konsolidēto...

2017. gada 19. decembris plkst. 12:47

Otrdien, 19. decembrī, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto noteikumu projektu...