Baltcom komplektā ar internetu un televīziju pārdos arī elektrību

2013. gada 06. augusts plkst. 10:55
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju uzņēmums Baltcom sācis elektroenerģijas tirdzniecību mājsaimniecībām komplektos ar telekomunikāciju pakalpojumiem, informēja uzņēmuma pārstāvji.

«Apmēram pusgadu esam intensīvi strādājuši pie šī biznesa virziena izveidošanas. Latvijā un pat Eiropas mērogā tā ir pilnībā jauna pieeja. Pasaulē atsevišķi gadījumi jau ir zināmi, un to uzskata par ļoti perspektīvu attīstības virzienu, jo telekomunikāciju pakalpojumi un elektroenerģija ir cieši saistīti pēc būtības, un tiem ir liela līdzība pakalpojuma piegādes un klientu servisa ziņā,» skaidro Baltcom valdes loceklis stāsta Gints Kiršteins, piebilstot, ka uzņēmums jau šobrīd ir ietaupījis ap simts tūkstošiem eiro, iegādājoties elektroenerģiju sava uzņēmuma vajadzībām nākamajiem trim gadiem.

Sākotnēji Baltcom elektroenerģiju piedāvās komplektos ar telekomunikāciju pakalpojumiem, bet perspektīvā uzņēmums plāno attīstīt daudzveidīgus tirdzniecības un norēķinu modeļus. 

«Šobrīd mūs zināmā mērā ierobežo neskaidrā situācija mājsaimniecību elektroenerģijas tirgū, jo faktiska tirgus liberalizācija vēl nav notikusi,» saka G. Kirštenis. «Mēs varam šajā nozarē ienākt jau šobrīd tāpēc, ka piedāvājam gan telekomunikāciju pakalpojumus, gan elektroenerģiju. Tas ļauj mums samazināt administratīvās un klientu servisa izmaksas. Tieši tāpēc elektroenerģija šobrīd tiek piedāvāta tikai komplektos ar kādu no telekomunikāciju pakalpojumiem. Šī pieeja divu gadu laikā klientiem ļaus ietaupīt līdz pat 35–40 latiem, ņemot vērā elektroenerģijas izmaksas, pakalpojumu komplektu cenas un sagaidāmo cenu pieaugumu līdz ar mājsaimniecību tirgus liberalizāciju,» skaidro Kiršteins.

Uzņēmums prognozē, ka 2014. gada laikā atkarībā no ārējiem apstākļiem un tirgus faktoriem elektroenerģiju iegādāties izvēlēsies vismaz 20–30% uzņēmuma esošo klientu.

Elektroenerģijas iepirkuma jautājumos uzņēmumu konsultēja SIA Prudentia Energy Markets.

Sākotnējā piedāvājumā Baltcom apņemas nepaaugstināt pakalpojuma cenu divus gadus neatkarīgi no elektroenerģijas tirgus cenas izmaiņām. Tas nozīmē, ka gala cenu varēs ietekmēt tikai tādi faktori, kā valsts nodokļu politikas izmaiņas vai citi valsts reglamentēti komponenti.

AS Sadales tīkls jau ir noslēdzis sistēmas lietošanas līgumu ar Baltcom par savstarpējo informācijas apmaiņu un Baltcom elektroenerģijas piegāde klientiem, izmantojot AS Sadales tīkls infrastruktūru, tiks nodrošināta pēc identiska sadarbības modeļa kā citiem elektroenerģijas tirgotājiem. AS Sadales tīkls arī turpmāk nodrošinās elektroenerģijas piegādi, infrastruktūras uzturēšanu un problēmsituāciju risināšanu tieši tāpat kā līdz šim, skaidro AS Sadales tīkls Klientu līgumu direktors Vents Kleikalīdis.

Baltcom sākotnējais piedāvājums klientiem ir elektroenerģija noteiktā apjomā — 75 vai 100 kWh mēnesī par fiksētu abonēšanas maksu uz 24 mēnešiem komplektos ar televīzijas, telefonijas un interneta pakalpojumiem. Ja elektroenerģijas patēriņa apjoms tiek pārsniegts, klients norēķinās par pārtērētajiem kWh par noteiktu cenu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds